Vakar (07 09) Kauno vidaus patalpų kartodrome „Kartlandas“ įvyko 6-asis kartingų turnyro „Kartlandas Open Cup“  etapas. Tai, kartu buvo ir paskutinės šio sezono varžybos, kurių metu buvo apdovanotas viso turnyro nugalėtojas išsikovojęs galimybę kartu su „Kartlandas-Artas Racing“ komanda keliauti į Vokietijoje vyksiančias Ralfo Shumacherio kartingų centre rengiamas 24 valandų varžybas. Prizas, dėl kurio vertėjo paprakaituoti beveik 3 mėnesius atiteko aukščiausią poziciją jau po penkių etapų užsitikrinusiam Dariui Maciulevičiui.

Į paskutinįjį etapą atvyko ne tik turnyro senbuviai, bet ir nauji turnyro veidai – Nojus Jodka ir Augustinas Baltramiejūnas – vieno iš geriausio Lietuvos žiedininko Dariaus Baltramiejūno sūnus. Augustinas, taip pat su tėčiu vyks ir į Vokietijoje vyksiančias 24 valandų varžybas jau sukomplektuotoje „Kartlandas – Artas Racing“ komandoje. Tad, Augustinas pats galėjo įsitikinti, kokie lenktynininkai pretenduoja užimti likusią vietą komandoje.

Savo jėgas paskutiniame turnyro etape išbandė ir jauniausias turnyro dalyvis – Mantas Samulionis – „Kartlando mokyklėlės“ mokinys. Dar nė 9 metų neturintis berniukas nors ir nepateko į etapo finalą, tačiau parodė, kad amžius nėra riba siekti asmeninių pergalių.

Po kvalifikacinių važiavimų išryškėjo ir geriausi ratų laikai, turintys įtakos apsprendžiant startines pozicijas pusfinalio ir finalo važiavimuose. Aukščiausią kartelę nustatė Augustinas Baltramiejūnas – įveikęs trasos greičiausią ratą per 20,859s., visai nedaug nuo jo atsiliko Kasparas Skamarauskas su 20,940s. laiku ir Top 3 užbaigė Jonas Šiaudikis su 20,954s. laiku, kuris buvo vos 1 tūkstantąją geresnis nei Nojaus Jodkos.

Nustačius laikus buvo pradėti etapo pusfinaliai bei išdalintos startinės pozicijos. Tačiau, patekimą į finalą vis tik nulėmė tai, kaip pavyko sufinišuoti. Iš pirmojo pusfinalio į finalą išėjo šie 4 geriausi pilotai – Jonas Šiaudikis, Augustinas Baltramiejūnas, Mantas Kudirka ir Darius Nikolaičiukas. Antrasis pusfinalis, priešingai nei pirmas, pateikė ne vieną siurprizą ir dėl skirtų teisėjų nuobaudų pakeitė finišo tvarką. Dėl agresyvaus važiavimo ir kontaktų net dviem dalyviams buvo skirtos 2 pozicijų nuobaudos. Tad, trečias finišavęs Tomas Aliukevičius nukrito į 5-ą vietą ir per plauką nepateko į finalą, savo vietą užleisdamas 6-am finišavusiam Daivarui Skirgailai. Tuo pat metu Darius Maciulevičius finišavęs 5-as galiausiai liko 7-as ir Lukui Stanevičiui padėjo pakilti į 3-ią pusfinalio vietą. Taip pat į finalą iškeliavo pirmi atvažiavę Kasparas Skamarauskas ir Nojus Jodka.

Pasibaigus tikrai atkakliam pusfinaliui etapas tesėsi mažuosiuose finaluose, kuriuose net du kartus reikėjo įveikti po 12 trasos ratų finišuojant įprasta tvarka ir atvirkščiai. Po jų, pilotų surinkti baudos taškai sumavosi ir nustatė galutines superfinalo starto pozicijas. Finaluose finišavęs 3-ias (iš 5 starto pozicijos) ir 2 (iš 4 starto pozicijos) su mažiausia baudos taškų suma pirmąją startinę poziciją užsitikrino Lukas Stanevičius.

Superfinalas dalyviams neleido atsikvėpti, jie turėjo įveikti paskutinius 30 ratų, kurie nulėmė, kam teks užimti turnyro etapo podiumo vietas. Šį kartą lyg nujausdami, kad klaidos lemia labai daug, pilotai tvarkingai suvažiavo superfinalą.

„Kartlandas Open Cup“ turnyro 6-ojo etapo nugalėtojais tapo pirmą vietą pelnęs – Lukas Stanevičius. Antrąją vieta džiaugėsi – Jonas Šiaudikis, trečiąja, pirmą kartą turnyre sudalyvavęs – Nojus Jodka. Kai buvo aiškūs rezultatai, dalyviams beliko sulaukti tik galutinių viso turnyrų rezultatų.

Atmetus neįskaitinius dalyvių etapų taškus ir susumavus visų etapų rezultatus buvo paskelbtas ir viso „Kartlandas Open Cup“ turnyro  nugalėtojas. Didžiuoju „Kartlando“ įsteigtu prizu – bilietu į Ralfo Shumacherio kartingų centro organizuojamas 24 valandų varžybas, Vokietijoje, apdovanotas 12 taškų surinkęs jau kartingo vilku pramintas Darius Maciulevičius. Net ir nesėkmingas paskutinis etapas Dariui nesutrukdė išsikovoti taip geidžiamos pergalės. Antrasis ir didžiausias konkurentas liko Lukas Stanevičius. Jam iki pergalės pritrūko tik 5 taškų. Na, o trečiuoju liko paskutiniame etape nesudalyvavęs Karolis Kliaudaitis su 26 taškais.

Tai buvo paskutinis kartingų turnyras aukščiausiai Lietuvoje esančiame vidaus patalpų kartodrome, Kaune – „Kartlandas“. Su nauju turnyru kartodromas startuos jau tik rudenį.

Video iš varžybų galite peržiūrėti žemiau: