Po truputį įsibėgėjant vasarai kartingų turnyrai ir toliau sėkmingai tęsiasi ne tik lauko, bet ir vidaus kartodromuose. Kaune įsikūrusiame vidaus patalpų kartodrome „Kartlandas“ įvyko jau penktasis kartingų turnyro „Kartlandas Open Cup“ etapas. Na, o likus tik vienerioms kartingų varžyboms kova dėl taip visų siekiamo pagrindinio prizo – galimybės sudalyvauti profesionaliose kartingų varžybose Vokietijoje esančiame Ralfo Schumacherio kartingų centre su „Kartlandas-Artas racing“ komanda – tampa tik dar atkaklesne.

Noras išsikovoti kelialapį į Vokietiją šį kartą pažadino ne tik varžybų mėgėjus, bet ir automobilių sporto žvaigždes – į varžybų trasą grįžo žiedininkas Ignas Gelžinis. Na, o turnyro išmėginti atvyko ir dar vienas kartingų sporto vilkas –  Darekas Ostrovskis. Jie tarsi pirmieji ženklai simbolizavo, kad varžybose reikės tikrai pasistengti.

Varžybų dalyviai tą ir darė…Tačiau net ir menkiausios klaidos lėmė, kad finalą pasieks ne visi norintys. Taigi, įveikus kvalifikaciją ir du pusfinalius į finalus iškeliavo šis aštuonetukas: Ignas Gelžinis, Lukas Stanevičius, Karolis Kliaudaitis, Kasparas Skamarauskas, Darius Maciulevičius, Mantas Kudirka, Audrius Pažėra, Paulius Čeponis. Greičiausias įveiktos kvalifikacijos ratas šįsyk atiteko Mantui Kudirkai 25,361s.

Minėtam aštuonetui iki podiumo reikėjo dar įveikti du mažuosius finalus ir superfinalą. Kaip jau įprasta įveikus kiekvieno mažojo finalo 12 ratų už finišo pozicijas yra skiriami taškai, kurie po abiejų finalų sumuojasi. Šį kartą net 3 poros pilotų surinko po vienodą taškų sumą.  Po 6 taškus surinko Lukas Stanevičius ir Kasparas Skamarauskas, po 8 –  Karolis Kliaudaitis ir Darius Maciulevičius, po 15  – Audrius Pažėra ir Paulius Čeponis. Visais šiais atvejais superfinalo važiavime aukštesnę starto poziciją gavo tas pilotas, kurio kvalifikacijos metu įveikto greičiausio rato laikas buvo mažesnės. Tad, aukštesnėmis pozicijomis galėjo džiaugtis Lukas Stanevičius, Karolis Kliaudaitis ir Paulius Čeponis.

Kai jau paaiškėjo visos startinės pozicijos – pradėtas superfinalo 30-ies ratų maratonas. Kiekvienas iš pilotų gerai suvokė, kad dabar klaidos yra labai brangios ir jų daryti nevalia. Vis tik Dariui Maciulevičiui nepasisekė – už  starto metu parodytą agresyvų važiavimą  jam buvo skirta dviejų pozicijų bauda ir nors viso važiavimo metu tvirtai laikėsi pirmos pozicijos,  pilotas liko trečias. Daugiau superfinalo metu baudų pilotai nesusirinko, tad užbaigus varžybas beliko tik skelbti etapo nugalėtojus.

Šį kartą ant podiumo po dviejų etapų pertraukos lipo Karolis Kliaudaitis – jam atiteko pirma vietą, grįžęs į turnyrą antrąją vietą pelnė – Ignas Gelžinis ir trečioji vieta atiteko – Dariui Maciulevičiui.

Šie pilotai dar vienu laipteliu priartėjo prie didžiojo turnyro prizo – galimybės kartu su „Kartlandas – Artas racing“ komanda dalyvauti 24-ių valandų kartingų varžybose „Ralfo Schumacherio kartingų centre“ Vokietijoje, Bispingene“. Šiuo metu aukščiausią poziciją bendroje turnyrinėje lentelėje užima – Darius Maciulevičius, jis užtikrintai pirmauja ir nuo antrosios pozicijos, kurią užima Karolis Kliaudaitis pirmauja net 14 taškų.

Iki turnyro pabaigos liko visai nedaug – paskutinis etapas vyks liepos 9d. vidaus patalpų kartodrome „Kartlandas“, kur pilotai paskutinį kartą šią vasarą susirungs turnyre siekiant pergalės.

Video iš varžybų galite peržiūrėti žemiau: