Ketvirtadienį – spalio 29 dieną, vidaus patalpų kartodrome „Kartlandas“ praūžė kartingų varžybos „Kartlandas Season opener reloaded“. 24 varžybų dalyviai ne tik išmėgino naują trasos konfigūraciją, bet ir pateikė ne vieną netikėtumą.

Šį kartą varžybų formatas nesikeitė. Kaip ir prieš dvi savaites, taip ir šiose varžybose pilotai turėjo įveikti kvalifikaciją, ketvirtfinalius, pusfinalius, du mažuosius finalus ir superfinalą. Tačiau organizatoriai ir teisėjai buvo paruošę keletą netikėtumų, kurie įvedė nemažai intrigos į varžybas, o jų formatą tik dar labiau paįvairino. Vienas iš jų – sustojimas prie linijos JOKER zonoje. Antrasis – trasos krypties pakeitimas mažuosiuose finaluose.

Kaip ir įprasta varžybos prasidėjo dar dieną, nuo laisvų kvalifikacijų. Čia pasižymėjo į varžybinę trasą grįžęs Jonas Šiaudikis. Jo greičiausio rato laikas – 24,537s. Į varžybas prisijungė ir toliau sėkmingai beskinantis pergales kitose kartingų varžybose, Darius Maciulevičius. Deja, jis iki ketvirtfinalių nesuspėjo įveikti kvalifikacijos ir startavo tik iš paskutinės pozicijos. Puikius rezultatus tiek kvalifikacijoje, tiek ir visų varžybų metu rodė kolegų iš Klaipėdos kartodromo GoKartas narys – Kasparas Akmanas.

Visos varžybos buvo apipintos intriga jau nuo pat jų starto. Dar pirmasis ketvirtfinalis parodė, kad pozicijas prarasti lengviau nei lengva. Iš aštuonių startavusių net 6 pilotai gavo teisėjų nuobaudas. Tai įvėlė daug nežinios iki galutinės finišo lentelės, aiškinantis kam teks važiuoti pusfinaliuose. Nors tai ir nepakeitė galutinės pusfinalio dalyvių lentelės, bet to dėka Julius Jankauskas5-osios vietos pakilo į antrąją ir pusfinalyje užsitikrino aukštesnę starto poziciją. Likę ketvirtfinaliai buvo ženkliai ramesni – buvo skirtos tik 3 nuobaudos. Bene, dažniausia bauda, kurią įvardino teisėjai – praslydimas per JOKER zonoje esančią liniją.

Pusfinaliai lyginant su ketvirtfinaliais buvo kur kas santūresni. Tik 10 pilotų, kurie gali toliau patekti – buvo riba, dėl kurios reikėjo pasistengti ne tik spaudžiant iki galo, bet ir strateguojant, kaip ir kada įveikti JOKER zoną. Sėkmės ir pasirengimo varžyboms lydimi į finalą iškeliavo šie 10 varžybų dalyvių – J.Šiaudikis, M.Bisikirskas, L.Stanevičius, D.Maciulevičius, K.Akmanas, A.Vaitekūnas, V.Sidabras, D.Skirgaila, A.Žemaitaitis, D.Janulevičius.

Po pusfinalių varžybų rėmėjas „Plovykla Savanoriai“ nusprendė įsteigti prizą vienam varžybų dalyviui, kuris vos per plauką nepateks į finalo važiavimus. Nemokamu automobilio valymu apdovanotas buvo Julius Jankauskas, kuriam prireikė vos vienos pozicijos iki finalo.

Toliau patekusių 10-ies pilotų laukė du mažieji finalai po 12 ratų ir 30-ties ratų superfinalas. Kaip ir minėta, mažieji finalai viską apvertė aukštyn kojomis – pilotams teko važiuoti priešinga trasos kryptimi, nei iki tol. Tai įvedė nemažai sumaišties, nes trajektorijos kardinaliai pasikeitė. Vos tik startavus įvyko false startas – susidarė didžiulė grūstis viename iš starto posūkių, iš kurios pilotai nebegalėjo išvažiuoti. Tad, teisėjai nusprendė finalo startą pakartoti iš naujo. Antrojo finaliuko metu startas buvo sklandus, tačiau teisėjų baudų išvengti nepavyko. Susumavus abiejų finalų balus buvo skirtos trys 1 pozicijos nuobaudos Jonui Šiaudikui, Vyčiui Sidabrui ir Dariui Janulevičiui. Tai lėmė, kad pirmosios startinės superfinalo pozicijos atiteko Lukui Stanevičiui, Dariui Maciulevičiui ir Martynui Bisikirskui.

Didžiąja superfinalo intriga tapo netikėti pozicijų pasikeitimai bei grįžusi pradinė trasos kryptis, bei nuobaudos… Po vienos pozicijos baudą kliuvo Kasparui Akmanui nesustojusiam JOKER zonoje prie linijos ir Andriui Žemaitaičiui. Tai padėjo Dariui Janulevičiui pakilti iki 6 finišo pozicijos. Bene, labiausiai naudingą sprendimą priėmęs Martynas Bisikirskas sugebėjo vos vienu įvažiavimu į JOKER zoną perstumti visą finišo lentelę – iš ketvirtos pozicijos jis iškarto šoko į 1-ą vietą ir nors spaudžiamas kitų pilotų, atsikovotos pozicijos jau nebe užleido.

Visų varžybų metu buvo išdalintos net 19 baudų, kurios ne kartą ir labai akivaizdžiai perstūmė etapų lenteles, vieniems pilotams užvėrė duris į finalą, kitiems padėjo keliauti toliau. Po atkaklios kovos ir ne vieno teisėjų pateikto išbandymo prizininkai buvo apdovanoti „Nemuno žiedo“ skirtu valandos pasivažinėjimu žiede, „Repsol“ 20€ vertės kuponais, picerijos „XL Pizza“ kuponais pietums, „Firanto dažų“ buteliukais, kurie bus pripildyti individualiai pritaikytais jų automobilio spalvai dažais, bei „Šaudom.lt“ kuponais žaidimui dažasvydžio klube.

Podiumas pasiskirstė šia tvarka: 1-oji vieta – Martynas Bisikirskas, 2-oji vieta – Lukas Stanevičius, 3-ioji vieta – Andrius Vaitekūnas.

Kol kas organizatoriai – vidaus patalpų kartodromas „Kartlandas“ dar neatskleidžia kuo nustebins kitų varžybų metu, tačiau informuoja ir primena, kad sezono uždarymo metu, pavasarį, daugiausiai taškų per varžybas surinkusius dalyvius apdovanos itin vertingais prizais.