Jei kada nors kilo mintis, kad kartingų pramogas žiemos metu reikėtų atidėti į šalį – šios minties vertėtų kuo greičiau atsisakyti. Tai mitas! O vienu iš to įrodymų, jau tradicija tampančios vidaus patalpų kartodrome „Kartlandas“ organizuojamos mėgėjiškos kartingų varžybos. Šį ketvirtadienį kartodromą atakuoti dėl pergalės sukvietė „Kartlandas Full Attack“ varžybos, kurios savo koncepcija pritraukė nuo varžybų pradžiamokslių iki kartingo vilkų vardo nusipelniusių pilotų.

Kaip ir įprasta varžybų formatas nekito – pilotai dar iki varžybų turėjo įveikti kvalifikacinius važiavimus ir parodyti geriausius savo trasos rato įveikimo laikus. Čia geriausią rezultatą parodė Lukas Stanevičius ratą įveikęs per 22,824s. Vos dviem tūkstantosiomis nuo jo atsiliko vis daugiau patirties įgaunantis Egidijus Miliauskas – jo greičiausias laikas – 22,826s. Šių varžybų pirmos vietos nugalėtojas Julius Jankauskas net teigė: „Kad įsukti geresnį kvalifikacijos rato laiką tarp visų „žvėrių“ turėjau kvalifikuotis net keturis kartus“. Po tiek pastangų – kvalifikacijoje Julius liko ketvirtas, kas užtikrino jam pirmą startinę poziciją D grupės ketvirtfinalyje.

Kad pasiekti varžybų pergalę, dalyviams teko praleisti ne vieną minutę trasoje, o jų metu atlikti ir Joker zonos įveikimus. Deja, šie ne visiems buvo palankūs – ne kartą pilotai išvažiuodami iš jos neduodavo kelio kitiems važiuojantiems pilotams ir taip gaudavo teisėjų skiriamą vienos pozicijos nuobaudą. Vis tik skaudžiausiai blogai pasirinkta šios zonos įveikimo strategija atsiėjo Egidijui Miliauskui. Savo pusfinalio važiavimo metu jis Joker zoną įveikė jau tik po finišo ir taip iš pirmos finišo pozicijos nukrito į penktąją. Tačiau net ir tai Egidijui nesutrukdė patekti finalininkų dešimtuką, kurį sudarė abiejų pusfinalių pirmosios penkios pozicijos.

Finalinis dešimtukas turėjo įveikti du mažuosius finalus po 12 ratų, startuodami įprastine starto tvarka ir atvirkštine. Dar daugiau intrigos į jų startą įpynė ne tik nežinia, kaip pilotams seksis startuoti skirtingose pozicijose, bet ir bėgimas į kartingą iš trasos centro. Kaip antrąją vietą šį kartą užėmęs, vienu iš sezono lyderių laikomas Lukas Stanevičius sakė: „Varžybos buvo puikios, sekėsi gerai. Tačiau bėgimas tapo iššūkiu, startuojant ne iš pačios patogiausios trasos vietos“. Ir iš ties, šį kartą nors ir daugelis Luko važiavimą apibūdino, kaip preciziškai švarų – susumavus jo finaliukų taškus, Lukas liko 6-oje superfinalo startinėje pozicijoje.

Itin aukštus rezultatus rodė ir dažnas varžybų dalyvis Simas Kvietkauskas bei pirmose šio formato varžybose dalyvaujantis Daumantas Vitkevičius. Jie abu pateko į superfinalą, kur nors ir iš paskutiniosios starto pozicijos, bet startavo „Kartlando mokyklėlės“ mokinys – Karolis Smalskas. Praėjusiose varžybose finišavęs antrasis, Karolis šį kartą varžybas baigė 9-oje vietoje.

Gerokai pasikeitusi finalininkų lentelė ir finišo rezultatai tik įrodė, kad kiekvienų varžybų baigtis nelengvai nuspėjame. Šį kartą podiumu džiaugėsi jau kiti varžybų veidai. Ketvirtoje vietoje podiumo senbuvį – Martyną Bisikirską, kuriam šios varžybos pateikė ne vieną netikėtumą, paliko Daumantas Vitkevičius. Jis džiaugėsi trečiąją vieta. Antroje vietoje liko Lukas Stanevičius. Ir savo pirmąją sezono pergalę – pirmąją vietą užėmė – Julius Jankauskas. Paklaustas Julius apie varžybas negailėjo gerų žodžių: „Tai buvo labiausiai man patikusios sezono varžybos. Ne tiek dėl rezultato, kiek dėl pačio varžybinio azarto. Tiek ketvirtfinalyje, tiek pusfinalyje su Simu turėjom smagią kovą. Tiek jis man buvo prilipęs iš galo arba aš jam. O kitas smagus momentas –  tai, kad tokie „žvėrys“ kaip Marbis (Martynas Bisikirskas) visiškai geranoriškai dalinosi patirtimi. Kai toks smagus dalyvaujančių ratas, tai net pats nevažiuodamas kuriame nors važiavime sergi už vieną ar už kitą“.

Tokiomis dalyvių emocijos užsibaigė dar vienerios šio formato sezoninės varžybos. O kol sekančioms ruošiamasi visus azarto ir ištvermės iššūkių išsiilgusius varžytis kvies prestižiskiausio kartingų turnyro „Naktinės Le Kartland 166 lenktynės“ trečiasis etapas. Jis vyks vasario 5 dieną, vidaus patalpų kartodrome Kartlandas, o visa detalesnė informacija ir registracija komandoms dalyvius pasieks jau netrukus.