Vidaus patalpų kartodromas „Kartlandas“ nepaliauja stebinti savo  varžybų dalyvių staigmenomis. Susirinkusiems paskutinių, 2015-2016 metų sezono varžybų „Last Run“ dalyviams ne tik užleido trasą lenktynėms, bet kartu ir leido prisiliesti prie techninio proceso, lemiančio sėkmingą kartingo valdymą.

Itin energingai buvo nusiteikę ir varžybų dalyviai. Jie jėgų nestokojo jau nuo pat kvalifikacijos – siekis įveikti kuo greitesnį trasos ratą skatino kvalifikuotis ne vieną ir ne du kartus. Čia geriausią rezultatą parodyti pavyko Egidijui Miliauskui greičiausią trasos ratą įveikusiam per 25,626s. Nedidelį atsilikimą parodė ir kiti, žemesnes pozicijas užėmę pilotai. Štai Lukas Stanevičius savo greičiausią ratą įveikė per 25,750s., o trečias kvalifikacijoje liko Martynas Bisikirskas – 25,797s. Šiems dalyviams atiteko pirmosios startinės pozicijos ir ketvirtfinalio pogrupiuose, kuriuose dalyviai varžėsi dėl patekimo į pusfinalius.

Vis tik ne visiems ketvirtfinaliuose dalyvavusiems pilotams pasisekė pereiti į sekantį etapą – dalyviai ne tik prarasdavo pozicijas trasoje, bet ir gavę baudas iš teisėjų už taisyklių nesilaikymą. Kaip parodė teisėjų išvados – dažniausiai ne tik ketvirtfinaliuose, bet ir visose varžybose dalyviai klydo pilnai nesustodami prie JOKER zonos linijos ar ją pračiuoždami. Tai pilotams kainuodavo vienos pozicijos baudą. Jų varžybų metu buvo išdalinta gerokai daugiau nei dešimt.

Toliau į pusfinalį patekę pilotai ir toliau nepailsdami varžėsi – čia dėl aukštesnės pozicijos ir galimybės pereiti į finalą kovėsi 20 pilotų. Tarp jų savo įgūdžius rodė ir jauniausias varžybų dalyvis, „Kartlando mokyklėlės“ mokinys Vilius Reškevičius. Deja, jam nepavyko patekti į finalininkų dešimtuką – Vilius, pilnai nesustojęs prie JOKER zonos linijos, gavo pozicijos baudą ir pusfinalyje liko devintas. Antrame pusfinalyje klaidų taip pat nebuvo išvengta. Šios, bene, daugiausiai nulėmė Poviliui Bonkevičiui – kuris finišavęs penktas, tačiau pelnęs vienos pozicijos baudą liko šeštu ir į finalą nepateko. Pirmąją finalinę poziciją taip pat prarado ir vienas iš varžybų lyderių – Martynas Bisikirskas – teisėjai jam skyrė vienos pozicijos baudą.

Varžytis dviejuose mažuosiuose finaluose ir superfinale teko galimybė L. Stanevičiui, E. Miliauskui, T. Aliukevičiui, M. Bisikirskui, D. Vitkevičiui, V. Sidabrui, J. Jankauskui, S. Kvietkauskui ir M. Sadauskui. Būtent šie dalyviai susidūrė su jau kartodromo „Kartlandas“ tradicija tampančia staigmena. Iki šiol mažuosiuose finaluose buvo išmėginta atvirkštinė važiavimo tvarka, pakeista trasos kryptis, šlapias posūkis, „Le Man‘o“ bėgimas. Šį kartą organizatoriai dalyviams parengė net dvi staigmenas – viena jų buvo šlapia trasos danga. Kita tapo dar varžybinio precedento neturintis padangų slėgio susireguliavimas – tai atliekant patiems pilotams. Kiekvienas finalininkas galėjo pats prisipūsti padangas kaip tik panorėjęs. Tai, žinoma, vieniems padėjo, kitiems apsunkino važiavimą jau ir taip sudėtingesnėmis sąlygomis – bandant įveikti šlapią trasą. Kaip varžybų „Last Run“ vyr. teisėjas teigė: „Geriausiai sekėsi tiems, kurie padangas prisipūtė daugiausiai“. Kaip ir buvo minėta dar varžybų pradžioje organizatorių, ši staigmena tikrai pareikalavo techninių dalyvių įgūdžių.

Pasibaigus dviem mažiesiems finalams, kuriuose pilotai įveikė po 12 trasos ratų atėjo metas vakaro varžybų kulminacijai – superfinalui. Čia dalyvių laukė 30 ratų ir vis dar šlapia trasa. Vienas niuansas – pilotams vėl teko išsitraukti kartingų numerius su kuriais startuos superfinale. Ko gero labiausiai pasisekė tiems, kuriems pavyko išsitraukti kartingus su daugiausiai pripūstomis padangomis – žinoma, kitiems pilotams ir tai nepamaišė siekti pirmos vietos. Bene, aršiausia kova virė tarp geriausias startines vietas užsiėmusių pilotų – T. Aliukevičiaus, D. Vitkevičiaus, L. Stanevičiaus ir M. Bisikirsko. Iki pat varžybų pabaigos buvo sunku nuspėti kaip pasibaigs šios dinamiškos, įgūdžių ir  daug energijos pareikalavusios varžybos.

Visgi, po nenuspėjamų ir kupinų iššūkių varžybų finišas buvo kirstas. Gerokai po vidurnakčio ant pakylos buvo pakviesti šie paskutinių „Kartlando“ organizuojamų sezono varžybų „Last Run“ nugalėtojai. Pirma vieta atiteko – Lukui Stanevičiui. Antroje vietoje liko – Daumantas Vitkevičius. Trečiąjį podiumo laiptelį užėmė – Martynas Bisikirskas.

Tokių netikėtumų pateikė paskutinės vidaus patalpų kartodromo „Kartlandas“ 2015-2016 metų sezono varžybos „Last Run“. Na, o organizatoriai dabar intensyviai rengiasi vaikų kartingų turnyro „Kartlandas Mini CUP“, 2 etapui vyksiančiam balandžio 9 dieną.