Vakar įvyko dar vienas, jau ketvirtasis „Kartlandas Open Cup“ turnyro etapas, po kurio itin pasikoregavo visa turnyrinė lentelė. Etapas buvo kitos ir tuo, kad prie jo prisijungė ir daugkartiniai vidaus patalpų kartodromo „Kartlandas“ varžybų dalyviai, kaip Kristina Barauskaitė, Kasparas Skamarauskas bei Lietuvos ir Europos kartingų čempionatų dalyvis ir laimėtojas – Paulius Paškevičius. Šie pilotai neabejotinai yra vieni ir didžiausių varžybų dalyvių konkurentų, kurie ir šį kartą parodė, kad mėgėjams teks stipriai pasistengti norint juos įveikti.

Taip ir nutiko. Jau nuo kvalifikacijos varžybų šviežiai startavę pilotai Kristina, Paulius ir Kasparas rodė gerus laikus. Vis tik, vieninteliam Pauliui pavyko peržengti 23s. ribą ir kvalifikacijoje pasiekti geriausią rato laiką 22,932s. Nedaug nuo Pauliaus atsiliko pilotai – Vilius Karalius parodęs 23,292s. laiką bei vienintelė etape dalyvavusi mergina Kristina – jos laikas – 23,314s. Pagal nustatytus kvalifikacijos laikus buvo sudėlioti du pusfinalių važiavimai, kurių metu kiekvienam pilotui teko atitinkama startinė pozicija 10 minučių trunkančiame važiavime.
Po pirmojo įnirtingo pusfinalio į tolimesnius finalus iškeliavo iš antros starto pozicijos startavusi Kristina Barauskaitė, Lukas Stanevičius, Paulius Paškevičius ir Kasparas Skamarauskas. Deja, tačiau po itin aštraus susidūrimo su Kasparu Skamarausku, viso turnyro favoritu laikytas Martynas Bisikirskas nebe išėjo į finalinį etapą. Mėginimas lenkti kartingą paskutiniuose ratuose Martynui sutrukdė baigti važiavimą.
Antrasis pusfinalio važiavimas buvo kiek ramesnis. Žinoma, tokių kartingo aistruolių kaip Dariaus Maciulevičiaus kompanija garantavo, kad konkurencija bus didelė ir aršios kovos išvengta nebus. Po starto kai kurie pilotai prarado savo startines pozicijas ir vos per plauką nepateko į finalinius važiavimus. Štai Egidijui Miliauskui startavusiam antram ir finišavusiam penktam pritrūko vos vienos pozicijos iki finalo. Tad, į finalinius važiavimus pateko Darius Maciulevičius, Vilius Karalius, Karolis Kliaudaitis ir pirmą kartą varžybose dalyvavęs Paulius Čeponis.
Turėdami pilną finalininkų sąstatą teisėjai skelbė finalo pradžią. Jo metu 8 pilotai įveikia po 12 ratų dviejuose važiavimuose. Po kiekvieno iš jų gavus taškus ir susumavus sudaroma nauja startinių pozicijų eilė, parodanti kaip pilotai pradės superfinalo varžybas. Mažieji finaliukai per daug netikėtumų nepateikė. Žinoma, kai kuriems pilotams nepavyko išvengti teisėjų baudų, dėl kurių buvo prarastos finišo pozicijos.

Po mažųjų finalų net 3 pilotai surinko vienodą 5 balų sumą, tad startinę jų poziciją apsprendė kvalifikacijos geriausio rato laikas. Taip iš pirmos vietos startavo Paulius Paškevičius, antruoju numeriu Darius Maciulevičius, trečiuoju Kasparas Skamarauskas. Po 30 ratų trukusio važiavimo pirmosios pozicijos ne daug pasikeitė, labiau keitėsi likusių startinių pozicijų rezultatai. Štai septintam startavusiam Karoliui Kliaudaičiui pavyko aplenkti porą pilotų, tačiau iki finišo trejetuko jam pritrūko vieno lenkimo. Taip Karolis liko ketvirtas galutinėje etapo lentelėje. Vienintelė mergina, nušluosčiusi nosis daugumai etapo dalyvių vis tik liko šeštoji. Nepateikę daugiau netikėtumų finalininkai baigė važiavimą, kurio  metu savo pozicijų niekam neužleidę ant podiumo žengė šie pilotai. 1-a vietą – Paulius Paškevičius, antra vieta– kartingų vilkas Darius Maciulevičius, trečia vieta – Kasparas Skamarauskas.
Po etapo turnyrinės lentelės viršūnėje puikuojasi Darius Maciulevičius, Martynas Bisikirskas ir Karolis Kliaudaitis. Minėti pilotai turi daugiausiai šansų laimėti labai vertingą turnyro prizą – galimybę sudalyvauti 24-ių valandų varžybose „Ralfo Schumacherio“ kartingų centre, Vokietijoje, Bispingene. Kadangi, vienas iš turnyro etapų yra neįskaitinis galutinė turnyro lentelė dar gali stipriai pasikoreguoti.
Penktasis turnyro etapas vyks birželio 18d. 19h. kartodrome Kaune „Kartlandas“. Likus dviem dienoms iki varžybų bus skelbiama atrankinė kvalifikacija, kurios metu visi norintys galės išmėginti naują trasą ir parodyti geriausius laikus, kurie priartins šiuos kartingų varžybų entuziastus prie „Kartlandas Open Cup“ turnyro.

Etapo rezultatus galite peržiūrėti paspaudę ČIA.
Bendrą turnyrine lentelę peržiūrėti galite paspaudę ČIA.

Video iš varžybų galite peržiūrėti žemiau: