Spalio 6 dieną vidaus patalpų kartodrome Kaune, Kartlandas – įvyko pirmosios 2016-2017 metų sezono varžybos “Kartlandas Presenta race”. Jau pats varžybų pavadinimas sukūrė užuomazgą, kad varžybose netrūks dramos, intrigos, netikėtų staigmenų, o neturnyrinės varžybos, kaip saga tęsis serija po serijos iki pat pavasario. Dramos tikrai netrūko – susirinkę 23 dalyviai sulaukė ir varžybų organizatorių staigmenų.

Asmeninės įskaitos varžybose susirungė tiek kartodromo rengiamų varžybų senbuviai, tiek ir naujokai. Po pertraukos į “Kartlando” trasą grįžo varžybų vilkas – Darius Maciulevičius (Macas), rodęs nuožmų varžybinį charakterį. Vis tik po varžybų kvalifikacijos geriausias pozicijas pusfinalyje užsitikrino kiti varžovai – geriausią rezultatą parodęs Mantas Kudirka (25,125s.), Lukas Stanevičius (25,261s.), praėjusiais metais nepraleidęs nė vienų sezono varžybų, kartu ir podiumo. Trečioje vietoje liko  pramogos mėgėjas Audrius Pažėra (25,453s.). Kvalifikacijoje kartu startavo ir dvi varžybų dalyvės, nepabūgusios mesti iššūkio vyrams.

Po kvalifikacijos dalyvių laukė trys pusfinalio pogrupiai, kuriuose dalyviams jau teko atsikovoti reikiamas finišo pozicijas, siekiant patekti į finalą. Kiekvienas pogrupis galėjo deleguoti tik po 3 geriausiose pozicijose finišavusius dalyvius. Taip pat viena vieta buvo rezervuota greičiausią kvalifikacijos laiką parodžiusiam dalyviui, bet likusiam už geriausiųjų devintuko ribos.

Pirmojo pusfinalio lyderiais be didesnių nesklandumų tapo pirmose pozicijose startavę Mantas Kudirka, Daumantas Vitkevičius ir Vytis Sidabras. Tiesa, Vyčiui skirta nuobauda antrąją vietą išplėšė iš rankų – pagal teisėjų sprendimą jis liko trečias.  Didesnės dramos tikėtis buvo galima po antrojo pogrupio. Iš ketvirtos starto pozicijos pradėjusiam Ryčiui Gumauskui už agresyvų važiavimą starto metu ir kito piloto išstūmimą buvo skirta 1 pozicijos bauda. Tiesa, analogišką nuobaudą gavo ir pats, anksčiau išstumtas iš starto, Andrius Kazla . Abu dalyviai toliau nepateko į finalą. Sėkmė šį kartą šypsojosi Lukui Stanevičiui, Simui Kvietkauskui ir Tomui Aliukevičiui iš šeštosios pozicijos pakilusiam iki 3 pozicijos. Trečiasis  pogrupis finišą pasiekė be didesnių netikėtumų – į finalą pateko – Darius Maciulevičius, Audrius Pažėra ir Mindaugas Sadauskas. Beliko išsiaiškinti paskutinį finalininką, kuris be didesnių pastangų buvo atskleistas. 10-ąją vietą finalo starte užėmė Rimvytas Matlasaitis, kurio kvalifikacijos laikas tarp nepatekusių įprastine tvarka dalyvių buvo geriausias ir užtikrino jam vietą finale.

Finale dalyvių laukė 15 minučių pozicinė kova, po kurios paaiškėjo pirmųjų šio sezono nugalėtojų trejetukas. Tiesa, “Kartlandas Presenta race” finišas nebūtų buvęs toks dramatiškas, jei finalinėje kovoje nebūtų buvę tiek apsukrių lenkimų, mėginimų atsikovoti reikiamas pozicijas, ir net strateginių klaidų. Viena jų ir, bene, skaudžiausia atiteko Mindaugui Sadauskui, kuris už neįveiktą JOKER ratą iš teisėjų gavo 4 pozicijų nuobaudą ir taip liko 9-oje finalo pozicijoje. Na, ir po ne vieno pozicinio pasikeitimo lyderių tarpe nugalėtojais tapo šie varžybų dalyviai. 1 vieta atiteko Dariui Maciulevičiui, 2 vieta – Lukui Stanevičiui, 3 vieta – Daumantui Vitkevičiui, kuriuos apdovanojo ir varžybų rėmėjai: Kauno senamiesčio baras – Sambaris, spaustuvė GreenPrints ir Sveikatingumo studija Laisvės alėjoje – Ieva Gym. Varžybų nugalėtojas taip pat gavo unikalią galimybę sudalyvauti “Kartlandas Presenta race” varžybose Vilniaus kartodrome “Kartlandas Vilnius”.

Sekantį kartą šiose asmeninės įskaitos varžybose rungtis organizatoriai kvies Vilniuje, Spalio 20 dieną. Visą informaciją galima rasti adresu www.kartlandas.lt ir Facebook paskyroje Kartlandas Vilnius.