Komanda. Taip save gali dabar įvardinti prieš metus startavęs vidaus patalpų kartodromo “Kartlandas” projektas – “Kartlandas United”, tuomet apjungęs septynis žmones žvelgiančius į pramoginio kartingo varžybas kiek kitu kampu. Dabar “Kartlandas United” – tai, kas vienija!

Debiutas – 9 h. naktinės lenktynės Ralfo Schumacherio kartingų centre

Dabar jau pirmuosius savo gyvavimo metus galinti minėti komanda užuomazgų susikūrimui turėjo dar 2015 metų pavasarį, kuomet startavus “Kartlandas Open Cup” kartingų turnyrui kilo mintis surinkti potencialių pilotų komandą, galėsiančių dalyvauti 24h. endurance tipo lenktynėse Ralfo Schumacherio kartingų centre. Vis tik, iki išvykimo rugsėjį keitėsi ne viena detalė. Pakito tiek pačių varžybų formatas ir trukmė, tiek komandos pavadinimas, tiek ir entuziazmas keliauti ir dalyvauti gerokai sutrumpėjusiose varžybose. Galiausiai prieš startą komanda įgavo “Kartlandas United” pavadinimą ir naują sudėtį – 4 kartingo pilotus ir 3 komandos palydovus/pagalbininkus.

Martynas, Edvardas, Vytautas ir Tomas – ketvertukas startavęs 9h. naktinėse lenktynėse už kartingo vairo, bei Mantas, Virginija ir Rūta – nariai, visas 9 valandas akylai sekę varžybų eigą, stebėję pasikeitimus ir kiek galėdami padėję komandos pilotams. Prabėgus metams prie komandos prisijungė ir dar vienas pramoginio kartingo entuziastas – Egidijus.

Komanda ne tik kartingų varžybų metu 

Po metų “Kartlandas United” gali pasigirti ne tik galingu lietuvių komandos startu Vokietijoje vykusiose 9h. naktinėse lenktynėse (komanda finišavo 27 iš 39 komandų). Panašia komandos sudėtimi ir vardu startai pramoginio kartingo varžybose ėmė kartotis vis dažniau ir dažniau. Per vienerius metus jų įvyko net 16, iš kurių net 10 baigėsi prizinėmis vietomis skirtinguose vidaus ir lauko kartodromuose Lietuvoje.

Visgi, komanda gali pasidžiaugti ne tik pergalėmis kartingo varžybose, bet ir naujais atradimais bei papildomomis komandinėmis veiklomis. Kol vieni važiuoja – kiti dalyvauja įvairiuose bėgimuose visoje Lietuvoje, taip vis labiau skleisdami “Kartlandas United” vardą už kartodromų ribų.

Vienu iš didžiausių komandos nuopelnų galima laikyti ir iniciatyvą prisidėti prie jaunųjų kartingo mėgėjų auklėjimo. Po keleto mėginimų ir net pravestos pamokos, dabar varžybose kartu su “Kartlandas United” startuoja dar viena komanda – “Kartlandas Junior”. Šiuo metu ją sudaro 3  “Kartlando mokyklėlės” mokiniai (nuo 9-14 metų amžiaus), kurie savo turimas žinias jau taiko ir vis labiau gilina mėgėjiškose kartingo varžybose. O rezultatai iš ties stebinantys – jau po pirmųjų savo varžybų jauniausi  dalyviai parodė patyrusiems kartingo vilkams, kad šie vaikai yra potencialūs konkurentai net lyderiams.

Komanda yra stipri tuomet, kada ji pajėgi susidoroti su skirtingomis užduotimis ir prisitaikyti prie skirtingų sąlygų. Iš pastarųjų metų ir plataus mąsto projektų akivaizdu, “Kartlandas United” nariai – komanda ne tik trasoje, bet ir įgyvendinant nestandartinius projektus.

Pirmuosius metus sutiks Vokietijoje 

Kur startavo – ten ir tęsia. Po metų pertraukos, tačiau su daug treniruočių Lietuvoje, komanda vėl grįžta į Vokietiją. Vėl į Ralfo Schumacherio kartingų centrą. Vėl į 9h. naktines kartingo lenktynes. Gerokai patobulėję, pasisėmę patirties ir gerai apgalvoję strategiją, komanda šį kartą nebe apšilinės, tačiau varžysis su ilgametę patirtį namų trasoje turinčiomis vokiečių komandomis. Ir nors svarbiausia ne pergalė, tačiau komanda tyliai viliasi praėjusių metų rezultatą pagerinti ir šoktelėti į aukštesnę finišo poziciją. Antrą kartą prie starto linijos šiose lenktynėse “Kartlandas United” stos jau rugsėjo 17 dienos vakare. Pernai patyrę ne tik lauko ir vidaus trasos junginio niuansus, bet ir greitai besikeičiančias oro sąlygas, komandos pilotai nebebijo iššūkių, o turima patirtis leis nebekartoti praėjusių metų klaidų ir startuoti kur kas tvirčiau. Ir kas gali žinoti, galbūt šis simbolinis startas rudenį ilgainiui susiformuos į gražią komandos tradiciją vis bėgančius gyvavimo metus sutikti būtent ten, kur viskas ir prasidėjo – Ralfo Schumacherio kartingų centro trasoje.

Apie praėjusių metų komandos debiutą varžybose galite skaityti čia: Komandos „Kartlandas United“ debiutas 9 valandų naktinėse varžybose Vokietijoje