Kovo 8-ąją pasaulis išskirtinai mini Tarptautinę Moters dieną. Dieną, kuomet visas dėmesys nukrypsta būtent į dailiosios lyties atstoves. Gėlių ar kitų staigmenų tą dieną sulaukia, bene, kiekviena mergina ar moteris. Šia proga netrūksta ir įvairiausių renginių, kurių tematika dažniausiai būna susijusi su moteriškumu bei kitais moterims artimais dalykais.  Vis tik, kartodromo “Kartlandas” kolektyvas šį kartą nusprendė neapsiriboti vien tik gėlėmis ar gražiais sveikinimo žodžiais. Kadangi, daugeliui kartingai kaip ir autosportas labiausiai asocijuojasi su stipriosios lyties atstovais šią dieną buvo nuspręsta šį mitą kiek paneigti. Kartodromo trasa buvo užleista merginoms, o, kad rezultatai trasoje tik dar labiau džiugintų, tam surengta nemokama pamokėlė – “Aplenk savo vyrą”.

Aplenkti savo vyrus – bet svarbiausia įgauti pirminius įgūdžius ar pasitobulinti važiavimą kartingu, damoms padėjo daug patirties autosporte turintis, ne vienų mėgėjiškų kartingų varžybų prizininkas ir “drifto” varžybų rengėjas – Mantas Kuzmarskis. Iš pradžių pradėjęs nuo terminologijos arba kaip pats, Mantas sakė, nuo “autosporto žodyno”, vėliau ne tik vizualiai visą tai paaiškino, bet ir davė ne vieną patarimą, kaip sutaupyti laiko įveikinėjant kartodromo trasą.

Žinoma, pradžia buvo kiek gluminti, juk ne kas dieną moteris susiduria su tokiais terminais, kaip: sukibimas, trajektorijos, ankstyvas ir vėlyvas apeksai ir panašiai. Tad, informaciją, su kuria buvo supažindintos buvo privalu išmėginti ir praktiškai. O, kad  būtų dar lengviau, trasos trajektorijas Mantas aprodė vizualiai, kartu apeidamas  su susirinkusiomis merginomis visą trasą.

Klausimai, klausimai, klausimai – jų kilo ne vienas ir net ne keletas. Pradedant nuo techninių niuansų ir baigiant klausimais kaip greičiau išvažiuoti iš posūkio ar kaip turi judėti kūnas, valdant kartingą. Žinoma, be šmaikščių klausimų taip pat nebuvo apsieita. Paklaustas, per kiek laiko trasą įveikia standartinės moteris, Mantas nestokojo žodžių. “Įprastai, važiuoja taip lėtai, kad net nėra ritmo. Tačiau taip būna tik pradžioje ir ne visoms” – juokavo Mantas. “Bene labiausiai merginos važiuodamos pamiršta žiūrėti ten kur reikia nuvažiuoti. Reikia žiūrėti į priekį ir matyti kuo tiksliau. Tuomet gali pasiekti geresnį rezultatą”.

“Įprastai, važiuoja taip lėtai, kad net nėra ritmo. Tačiau taip būna tik pradžioje ir ne visoms” – juokavo Mantas. “Bene labiausiai merginos važiuodamos pamiršta žiūrėti ten kur reikia nuvažiuoti. Reikia žiūrėti į priekį ir matyti kuo tiksliau. Tuomet gali pasiekti geresnį rezultatą”.

Kai pradinis informacijos paketas buvo suteiktas atėjo laikas ir važiavimui – į trasą kiek nedrąsiai išvažiavusios merginos vėliau vis drąsiau spaudė kartingo gazą, lenkė viena kitą.Nors ir nepavyko išvengti Manto užakcentuotų dažniausiai merginų daromų klaidų trasoje – tačiau rezultatas džiugino, nes merginos stengėsi praktiškai pritaikyti Manto suteiktus patarimus.

Na, ir, žinoma, kaip gi be vyrų palaikymo – vos tik baigusias savo važiavimą, merginas pasitiko jų antrosios pusės su gėlėmis ir saldžiomis staigmenomis. O susikaupusios emocijos po važiavimo, kuris didžiajai daliai merginų buvo pirmasis, dar ilgai reiškėsi netilusiose kalbose apie važiavimą.