Le Kartland 303 4 etapas

Balandžio 5 dieną, vidaus patalpų kartodrome Kartlandas, Kaune įvyko paskutinės šio sezono naktinės kartingo lenktynės – Le Kartland‘303. Po daugiau nei 5 valandas trukusios nuožmios kovos paaiškėjo ne tik etapo nugalėtojai, bet ir viso sezono lyderiai. Jau 3-čią sezoną iš eilės „Palaima Racing“ komanda, kuruojama ilgametę lenktynių patirtį turinčio Igno Palaimos, įrodė esantys neaplenkiami vidaus kartodromuose – Kartlandas.

Išsiblaškę starto metu – įsitempę finiše

Išsiblaškymu ir kuriozais pažymėtas etapas. Taip būtų galima apibūdinti paskutinį naktinių lenktynių etapą, nes dar kvalifikacijos metu dalyviai privertė varžybų organizatorius ir teisėjus susiimti už galvų. Nors visų komandų kapitonai dalyvavo instruktaže, o dauguma jų ir išankstinėje treniruotėje, starto jaudulys padarė savo. Vos tik pamojus žalia vėliava pirmosios startavusios kvalifikacijoje komandos pasuko priešinga nei privaloma trasos kryptimi ir taip įnešė sąmyšį varžybas stebintiems iš priimamojo dalyviams ir žiūrovams. Vyr. teisėjo sprendimu kvalifikacijos startas – nekartotas. Tik sistemiškai pašalinus pirmuosius – gerokai sutrumpėjusius trasos ratus, dalyviams teko dar labiau susitelkti į ekranuose rodomus rezultatus ir atidžiau stebėti savo konkurentus. Nepaisant to, po 15 min. trukusios kvalifikacijos varžybų starto pozicijos buvo aiškios. Greičiausiai trasą įveikti nepaisant sąmyšio kvalifikacijos pradžioje pavyko „DNNT racing“ komandai, kuri specialiai varžyboms paruoštą kartodromo trasą įveikė per 22,778 s. ir užsitikrino pirmąją starto poziciją bei pelnė papildomus taškus turnyrinėje lentelėje.

Le Kartland 303 4 etapasVėliau dalyvių laukė 303 minučių pozicinė kova, kurioje netrūko netikėtumų ir klaidų. Per 5 valandas trukusias lenktynes čia teisėjavę „KTK racing division“ komandos teisėjai jų skyrė net 31-ą, o pagrindine priežastimi įvardijo agresyvų vairavimą ir neleistinus kontaktus. Kaip pats „KTK racing division“ komandos vadovas Povilas Bonkevičius kalbėjo, šioms varžyboms jie atvyko su 2 teisėjų brigadomis, nes išlikti imliems, susikaupusiems tokios trukmės lenktynėse itin sudėtinga. Nors tai jų kasdienybė, tačiau prisipažino, kad net ir turėdami planą iš anksto, turi nuolat būti pasirengę greitai reaguoti ir kartais priimti ne visiems palankius sprendimus, tačiau tuo metu atrodančius teisingiausius. Vis tik šio etapo metu teisėjų sprendimu 2 komandoms pavyko baudų išvengti – tarp jų, 2 ir 4 vietas etape užėmusios „Simple Stupid“ ir „Kartų remontas internetu“ komandos.

Intriguojančią kovą dėl paskutinio etapo taškų kartingo pramogos ir sporto mėgėjai galėjo stebėti ne tik „Kartlando“ kartodrome, bet ir tiesiogiai „Arena HD TV“ transliacijų metu. Ir nors turnyro lyderiai buvo aiškūs, o pats sezonas apibūdintas, kaip stabiliausias iki šiol, intriga tarp į aukščiausias pozicijas pretenduojančių komandų išliko iki paskutinės varžybų akimirkos. 1 ir 2 vietas užėmusios komandos finišavo tame pačiame rate, o antrą vietą užėmusius „Simple Stupid“ nuo „Palaima Racing“ komandos skyrė vos 14 sekundžių tarpas. Visgi, „Palaima Racing“ dar kartą įrodė esantys neįveikiami ir su 3 etapų pergalėmis ir viena 2 vieta sezone užtikrintai iš konkurentų išplėšė pirmą turnyro vietą.

4 identiški podiumai

4-asis naktinių Le Kartland‘303 lenktynių etapas šiam – 2018-2019 metų sezonui leido užsitarnauti stabiliausio šio formato lenktynių titulą. Visų keturių etapų metu podiumo trejetuke dalyviai ir žiūrovai matė 3, šių lenktynių lyderių komandas: „Palaima Racing“, „Simple Stupid“ ir „420“. Tiesa, nors ir 1-asis lenktynių etapas buvo sėkmingesnis „Simple Stupid“ trijulei, tuo metu Vilniuje užėmusiai 1 vietą –  likę etapai buvo visiškai identiški ir nepaliko vietos didesnėms improvizacijoms turnyrinėje lentelėje. Net 4 vieta iki paskutinio etapo nekito, kol įgijus daugiau patirties vienintelei merginų komandai „Kartų remontas internetu“ pavyko perimti 4 poziciją iš „Kartlandas Junior“ vaikinų.

3 sezonai – 3 komandinės pergalės

Dar sezono pradžioje dvejoję dėl savo dalyvavimo prie jo prisijungę „Palaimos Racing“ lenktynininkai ir šį kartą neketino nusileisti. Šiemet, ilgiausiose vidaus kartodromuose vykstančiose naktinėse kartingo lenktynėse jie finišavo aukštai iškelta galva, su pergale savo rankose. Kruopščiai surinkta Igno Palaimos komanda pasižymėjo visomis tokio formato varžyboms reikalingomis savybėmis, o turima komandos pilotų, lenktynininkų Gusto Grinbergo ir Luko Stanevičiaus patirtis autosporte pasitarnavo ir itin papildė komandos įgūdžių bagažą. Kartu komandoje startavo ir aukštus rezultatus mėgėjiškose kartingo varžybose demonstruojantis Martynas Bisikirskas bei vienas iš I. Palaimos auklėtinių Karolis Smalskas (Kartlando mokykla).  

Kartodromas KartlandasI. Palaima paklaustas, kur jų komandos sėkmės paslaptis pirmiausiai įvardijo komandinę dvasią ir vieningumą. Jeigu prisidirbdavo vienas – prisidirbdavome visi. Neieškojome kas kaltas ar ne. Iš klaidų mokėmės visi ir palaikėme vienas kitą – kalbėjo I. Palaima. Žinoma, komandos strategas neneigė, kad turima komandos pilotų patirtis taip pat užėmė didelį vaidmenį, bet tokio formato varžybose svarbiausia – stipti komandinė dvasia.

Lenktynių organizatoriai turnyro lyderius ir komandas dalyves apdovanos gegužės 3 dieną, 5-ojo kartodromų Kartlandas gimtadienio metu, Vilniuje. Kol kas kitų metų planų organizatoriai neskuba atskleisti ir pamažu ruošiasi šiemet startuojančiai Lietuvos kartingo mėgėjų akademijai.