Sausio 13 d. kartodrome Kartlandas Kaunas

Iš sausio 12-osios į 13-ąją finišavo jau trečiasis naktinių „Le Kartland‘199 lenktynių“ etapas, kurio metu kartingo sporto profesionalai ir mėgėjai ne tik varžėsi dėl pergalės, bet ir aukštai iškėlę vėliavą, skambant himnui kartodrome pagerbė Sausio 13-osios aukas.

Į penktadienį kartodrome „Kartlandas Kaunas“  vykusias varžybas susirinko kone visi – kartingo profesionalai, auto sporto veidai ir mėgėjai, ne tik besirungiantys trasoje, bet ir dėl vietos patekti į šias – 199 minutes trunkančias naktines kartingo lenktynes. Jau dabar visos vietos į likusius etapus yra rezervuotos, o registracijos ir toliau pildosi. Tai, bene, sėkmingiausias pramoginių kartų renginys Lietuvoje. Šį kartą dėl pergalės rungėsi tokie kartingo sporto veidai, kaip: Martynas Tankevičius, Gustas Grinbergas, Dajus Dabašinskas su savo komandomis ir kiti.

Po 15 minučių trukusios kvalifikacijos paaiškėjo varžybų starto tvarka, pagal kurią startuojantys komandų nariai buvo išrikiuoti garsiajam Le Man‘s bėgimui. Aukščiausias pozicijas čia užėmė „Palaima Racing“ komanda – jų greičiausias ratas buvo 23,340s., „Slow&Calm“ su 23.399s. ir „neatvykO“ pasiekę 23,424s. Visgi, tai dar negarantavo užtikrintos sėkmės lenktynėse, nes čia komandoms teko stipriai padirbėti ir su strategija, kadangi kiekviena jų dar turėjo atlikti 10 kartingo, kartu su pilotu keitimų ir įveikti 40 JOKER ratų. Ir nors pradžioje rezultatai buvo palankesni mėgėjams artėjant varžybų finišui vis labiau darėsi aišku, kad patirtis ir šį kartą padės užsitikrinti aukštas pozicijas galutinėje lentelėje.

Simboliškai, bet vieningai vidurnaktį kalendoriui persisvėrus į Sausio 13-ą į trasą buvo išleistas saugumo kartas, kurio pilotas rankose iškėlęs Lietuvos Trispalvę į rikiuotę sukvietė visus tuo metu trasoje važiavusius dalyvius. Tokiu būdu kartingo bendruomenė pagerbė Sausio 13-osios aukas ir paminėjo Laisvės Gynėjų dieną. Per 100 susirinkusių dalyvių ir svečių priimamajame skambant himnui prisijungė prie šios varžybų akimirkos.

Pasitraukus saugumo kartui iš trasos varžybos tęsėsi pilnu tempu. Senkant paskutinei valandai iki finišo intrigos netrūko – lyderių penketukas vis keitėsi. Na, o likus vos vienam ratui iki finišo – ir aukščiausios pozicijos. „Lenktynių linija“ atstovaujama Martyno Tankevičiaus tik paskutiniame rate sugebėjo aplenkti į priekį išsiveržusią „Elstila Team“ komanda ir iškopti į 2 vietą. Tai buvo, bene, netikėčiausias varžybų momentas, privertęs priimamajame laukusius likti be žado.

Po beveik tris su puse valandos trukusių lenktynių 16 vietą nuo lyderių skyrė 13 ratų. Šį kartą aukščiausias podiumo vietas užėmė šios komandos:

  1. „Palaima Racing“ (Ignas Palaima, Gustas Grinbergas, Martynas Bisikirskas, Lukas Stanevičius);
  2.  „Lenktynių Linija“ (Martynas Tankevičius ir Karolis Smalskas)
  3.  „Elstila Team“ (Simas Kvietkauskas, Andrius Žemaitaitis, Daumantas Vitkevičius, Vytis Sidabras).

Ketvirtajam etapui komandos rinksis vasario 23 dieną, Vilniuje esančiame „Kartlandas Vilnius“ kartodrome.