Šį savaitgalį į vidaus kartodromus „Kartlandas“ sugrįžo bene, labiausiai mėgėjų laukiamos kartingo ištvermės varžybos „Naktinės Le Kartland‘199 lenktynės“. Po beveik pusės metų pertraukos čia savo jėgas išliejo rekordinis dalyvių skaičius – į 16 komandų susibūrę 65 pilotai.

kartodromas kartlandas

 

Mėgėjiškos varžybos su garsiojo „Le Mans“ bėgimu į savo auto priemones jau ketvirtus metus nepalieka abejingų tiek mėgėjų, tiek kartingo ar kito auto sporto profesionalų, lauko trasas iškeičiančių į vidaus kartodromo. Dar ilgesnio formato ištvermės lenktynėse (organizatoriai šias iš 166 minučių pakoregavo į 199) norą dalyvauti išreiškė net 20 komandų – deja, tik 16 pavyko suspėti į nuvažiuojantį startinį traukinį. Taip su trenksmu lapkričio 10 dieną startavo naujasis lenktynių turnyras, kurį sudarys 6 etapai – po tris Kauno ir Vilniaus „Kartlandų“ trasose. Tiesa, vos tik spėjus paskelbti tęsiamą registraciją į sekantį etapą visos laisvos vietos buvo išgraibstytos vos per pusvalandį.

Tinkama strategija vedusi link pergalės

Kiekviena iš komandų ne pirmus metus iš eilės čia susirenka dėl geriausiųjų vardo žinodami to kainą. Čia vien būti greitiems nepakanka. Didelę sėkmės dalį lenktynėse nusirėžė tinkamai pasirinkta strategija ir apgalvoti veiksmai bei rolių pasiskirstymas komandoje. Taip kvalifikacijoje, po kurios aukščiausią startinę poziciją lenktynėse pelnė „Game of Karts“ (E. Miliauskas, Ž. Kranauskaitė, J. Jankauskas, K. Smalskas) komanda su 22,129s. rato įveikimo laiku, dar negalėjo būti užtikrinti ir tolimesne lenktynių sėkme, nors komanda ir laikėsi tarp lyderių. Bene, geriausiai sekėsi komandoms, sugebėjusioms iki pat lenktynių finišo negauti nė vienos nuobaudos – viso labo tokių komandų buvo tik dvi: “Simple Stupid” (A. Gliožeris, D. Butvila, K. Žala, V. Antipovas) ir turnyro senbuviai „Elstila Team“ (A. Žemaitaitis, V. Sidabras, S. Kvietkauskas ir D. Vitkevičius). Pro teisėjų akis nepraslydo ir praėjusių metų turnyro čempionai „Palaima Racing“ su I. Palaima ir G. Grinbergu priešakyje. Kartu su likusiomis 14 komandų per 199 minutes jie išsidalino teisėjų skirtas 95 nuobaudas.

kartodromas kaunePergalė – Lietuvos kartingo čempionų rankose

Po 199 minučių iššūkio bendrai visos 16 komandų atliko 160 kartingo kartu su pilotu keitimų PIT zonoje, apsuko 640 JOKER ratų (ilginusių trasos distanciją) ir nuvažiavo daugiau nei 7500 ratų, kas viršytų per 1500 km. kartodromo trasoje. Visgi, tik ženklus įsiveržimas į priekį padėjo lyderiams iškovoti prizines vietas. Vos vieno rato skirtumu nuo antrosios vietos pergalę Kaune šventė kartingo čempionų duetas – broliai Martynas ir Simas Tankevičiai su komanda „Lenktynių Linija“. Antrieji liko turnyro debiutantai „Simple Stupid“ (A. Gliožeris, V. Antipovas, D. Butvila, K. Žala). Tretieji, senbuviai – „Elstila Team“ (A. Žemaitaitis, V. Sidabras, S. Kvietkauskas ir D. Vitkevičius).

Antrajam etapui komandos rinksis jau Vilniuje esančiame „Kartlande“ gruodžio 8 dieną. Daugiau informacijos jau greitai!