Vėlyvą gruodžio 4d. vakarą vidaus patalpų kartodrome Kartlandas startavo prieš metus didžiulio susidomėjimo sulaukęs ir šiemet kur kas patobulėjęs bei atsinaujinęs kartingų turnyras „Naktinės Le Kartland 166 lenktynės“. Dėl garantuotų emocijų užtaiso net 49 varžybų dalyviai penktadienio pramogas iškeitė į ištvermės varžybas. Į šias komandines lenktynes dalyviai užsiregistravo žaibiškai – vos tik atidarius registracijos formą buvo užsipildytos pirmosios 10 vietų į lenktynes (viso buvo 15 vietų).

Ilgai lauktos varžybos sutraukė ne tik mėgėjus, bet ir auto sporto profesionalus. Po „Tėvas Racing“ komandos vėliava važiavo, bene, daugiausiai šiame sporte pergalių pelniusių pilotų – šių metų „Eneos“ 1000km. lenktynių nugalėtojas Ignas Gelžinis, su pusbroliu Andriumi, bei vis geresnių rezultatų profesionaliame kartingo sporte siekiančiu, šių metų Lietuvos kartingo čempionato nugalėtoju –  Evaldu Dzialtuvu ir komandos draugu Karoliu Kliaudaičiu. Į kartodromo trasą grįžo ir nuo 12 metų auto sporto karjerą pradėjęs Ignas Palaima – „GProjects“ komandos gretose. Savo komandą subūrė ir žiedinėse varžybose vis startuojanti Indrė Senkutė.

Atsinaujinusios varžybos dalyviams pateikė ir ne vieną naujovę – šį kartą keitėsi ne tik kartingo pilotai, bet ir patys kartingai, tad vien tik sėkmės čia neužteko. Pasikeitimui pilotai turėjo 30s. per kurias su savimi turėjo persinešti ir visą reikalingą įrangą – kartingo daviklį, numerį, svorius, sėdynės įdėklus. Ir, žinoma, viskas persikėlė į naktį, tad varžybos patikrino ne tik dalyvių atkaklumą siekti pergalės, bet ir budrumą beveik 3 valandas trukusiose lenktynėse.

Šiose lenktynėse svarbiausias aspektas buvo ne tik važiavimas. Kiekviena komanda turėjo ne tik gerai išsistudijuoti varžybų taisykles, bet ir susiplanuoti pačią tinkamiausią važiavimo strategiją, kuri apimtų pilotų ir kartingų keitimąsi, Joker zonos įveikimą ir konkurentų mąstyseną, leidusią nuspėti galimus veiksmus trasoje.

Viso to prireikė jau kvalifikacijoje, kurioje greičiausiai įveiktas trasos ratas nulėmė, kam teko startuoti bėgime į kartingą iš pirmosios pozicijos. Greičiausio trasos rato titulas atiteko komandos Alyva.lt pilotams, kurių gretose ir Europos bei Lietuvos kartingo čempionatų prizininkas Paulius Paškevičius. Bene, sunkiausia užduotis teko komandai „Neringa FM Racing Team“ – jiems teko pradėti savo bėgimą iš tolimiausio trasos taško, kas turėjo rimtai priversti pasukti galvą, kaip atsikovoti reikiamas pozicijas 166-ias minutes trunkančiose ištvermės varžybose.

Po garsinio signalo, kuris leido pradėti bėgimą į savo kartingus, užvirė tikroji varžybinė kova. Beveik 3 valandas komandų pilotai plušo iš peties, ne tik važiuodami, bet ir padėdami savo komandos nariams, kartingų keitimo metu. Jų komandos turėjo atlikti ne mažiau nei 11. Kitas labai svarbus varžybų akcentas buvo Joker zonos įveikimas. Kiekvienai komandai buvo nustatyta ne mažesnė nei 36-ių Joker zonos įveikimų riba – tad, viena iš strategijos dedamųjų tapo tikslus skaičiavimas – neįgyvendintos varžybų sąlygos reiškė prarastas pozicijas po jų.

Varžybos tapo nemenku iššūkiu ir jų teisėjams. Šiems teko sutikrinti komandų pilotų ir kartingų keitimus, Joker zonos įveikimus bei atliktas Stop&Go baudas, kurių per visas varžybas buvo skirtos net 67-ios. Dažniausios lenktynių baudos – per anksti pradėti ruošti kartingai PIT zonoje, agresyvus važiavimas ir nepraleidimas išvažiuojant iš Joker zonos. Varžybų metu nespėjusioms atlikti Stop&Go baudų komandoms buvo skirtos pozicinės nuobaudos. Komandos „Become One“ ir „GSR Team“ gavo po vieną pozicinę baudą, tuo tarpu komanda „Minam Tapkę“ – gavo net 3-ų pozicijų baudą už neatliktas 3 Stop&Go baudas.

Varžybų nugalėtojais pasirūpino ir kartodromo draugai „Nemuno žiedas“, kurie komandų pilotus pakvietė į „Wintergames“ lenktynes. Taip pat „Ieva Gym“ sveikatingumo studija suteikusi galimybę nemokai prasimankštinti bei „Firanto dažai“, besirūpinantys automobilio estetine išvaizda. Prie varžybų apdovanojimų prisidėjo ir „Tekstara“ dovanojusi kuponus nemokamam apsipirkimui, dažasvydžio klubas „Šaudom.lt“ ir itališkoje krosnyje kepta pica vaišinanti „XL Pizza“.

Po beveik 3 valandas trukusių „Naktinių Le Kartland 166 lenktynių“ teisėjams pateikus paskutiniąsias išvadas buvo apdovanotos ir lenktynių favoritės komandos. I-oji vieta atiteko visų varžybų metu užtikrintai pirmavusiai komandai – Alyva.lt. II-asis pakylos laiptelis atiteko auto sporto profesionalams – „Tėvas Racing“. III-ią vietą užėmė atkakliai iš 7 startinės pozicijos kilę – „Kartlandas United“. Tiek šios, tiek ir visos kitos komandos parodė, kad energijos ir užsispyrimo net ir naktį varžytis joms netrūksta. O sekantis „Naktinių Le Kartland 166 lenktynių“ etapas vidaus patalpų kartodromą „Kartlandas“ vėl sudrebins jau 2016-aisiais – sausio 8d.