Šaliai svarbi data – Valstybės atkūrimo diena, paminėta ne tik eisenomis, garsiais sveikinimo žodžiais, koncertais, bet ir gaudžiant variklių gausmui. Taip su laisvės ir energijos užtaisu valstybės nepriklausomybe Vasario 18 dieną džiaugėsi kartingo pramogos mėgėjai, susirinkę į aukščiausiai Lietuvoje įsikūrusį vidaus patalpų kartodromą „Kartlandas“ ir jo organizuojamas „Nepriklausomas varžybas“.

Ketvirtadienio vakarą susirinkę 29 varžybų dalyviai jau nuo kartodromo atsidarymo laukė kada galės pradėti savo kvalifikacijos važiavimus ir parodyti geriausius rezultatus, tam, kad patektų į kuo aukštesnę startinę varžybų poziciją. „Nepriklausomomis varžybomis“ pavadintos varžybos išties pasižymėjo ne tik laisvės proveržiu, bet ir atkaklumu, nes norėdami pasiekti greičiausius laikus trasoje dalyviai nepagailėjo jėgų kvalifikuotis ir po 3-4 kartus. Visgi, geriausiai pasirodę pilotai buvo greičiausiai trasos ratą įveikę – Vytis Sidabras – 24,207s, Julius Jankauskas – 24,397s. ir Martynas Bisikirskas – 24,409s. Jų rezultatai leido užimti pirmąsias startines pozicijas atskiruose pogrupiuose kovojant dėl išėjimo į pusfinalius galimybės.

Siekdami patekti į kitus varžybų etapus dalyviai negailėjo nei pastangų, nei energijos. Vis tik nepamatuoti pajėgumai neretai dalyviams pakišo ir koją. Vien per ketvirtfinalio važiavimus dalyviams buvo skirta 14 pozicinių nuobaudų už agresyvų vairavimą, nevisišką sustojimą prie JOKER zonoje esančios linijos ir kitus nusižengimus. Klaidos lydėjo tiek naujokus, tiek ir pastovius varžybų dalyvius. Kai kuriems tai užtvėrė galimybes nukeliauti į varžybų finalus.

Galiausiai įvertinus visų dalyvių rezultatus ir teisėjų skirtas pozicines nuobaudas buvo išsiaiškinta ir kam teks varžytis varžybų mažuosiuose finaliukuose bei superfinale. Viso dešimt pilotų susidūrė su varžybų organizatorių pateikta staigmena, be kurios neįvyksta, bene, nė vienerios varžybos. Šį, kartą dalyvių įgūdžius teisėjai patikrino trasoje paruošdami šlapią posūkį, kurį daugumai varžybų dalyvių įveikti buvo tikras iššūkis, privertęs gerai pergalvoti posūkio įveikimo trajektoriją. Visgi, tai buvo ir smagus siurprizas, kuris vakaro emocijas tik pakylėjo į dar aukštesnį lygį.

Prabėgus didiesiems išbandymams trasoje superfinalui įgavus naujas pilotų starto pozicijas prasidėjo paskutinė „Nepriklausomų varžybų“ kova – 30 ratų, po kurių ir paaiškėjo kas tapo šių varžybų nugalėtojais. Iki pat paskutinės akimirkos varžęsi pilotai ne kartą koregavo pozicijas trasoje, tačiau galiausiai jos pasiskirstė taip. Pirmoji vieta atiteko – Daumantui Vitkevičiui. Antroji – Tomui Aliukevičiui, kuris šio sezono kartodromo varžybose pirmą kartą pateko tarp geriausiųjų trejetuko. Trečioji vieta atiteko vienam iš varžybų favoritų ir bendroje įskaitinėje lentelėje aukščiausiais vietas užimančiam – Lukui Stanevičiui.

Tai buvo vienos iš paskutiniųjų šio sezono kartingų varžybos vidaus patalpų kartodrome „Kartlandas“. Na, o kol varžybinės nuotaikos dar neišblėsusios, kartodromo varžybų organizatoriai jau rengia trasą artėjančioms paskutinėms pačio prestižiškiausios kartingų turnyro „Naktinės Le Kartland 166 lenktynės“ paskutiniam etapui, po kurio išaiškės, kam atiteks daugiau nei 750€ vertės prizas – „Tėvas Racing“ įsteigta treniruotė jų sportinių automobilių „Nemuno žiedo“ trasoje su profesionalų konsultacija. Paskutinis varžybų etapas jau kovo 4 dieną, kartodrome Kartlandas“ – Drobės g. 62, Kaunas.