Ketvirtadienį vidaus patalpų kartodrome „Kartlandas“ startavo dar vienas nemažai ištvermės pareikalausiąs kartingų varžybų turnyras. Turnyro pavadinime „Kartlandas Open Cup“ užkoduota ir pagrindinė jo žinutė – atviras visiems norintiems, tiek mėgėjams, tiek profesionalams turnyras, kurio kiekvieno etapo trukmė 3 dienos. Pirmųjų dviejų etapo dienų metu pilotai turi galimybę parodyti geriausius savo įveiktų ratų laikus, nepriklausomai nuo to, kiek kartų per dvi dienas važiavo. Varžybų rytą skelbiamas galutinis patekusiųjų į turnyrines varžybas pilotų Top 36.
Šis turnyras išsiskiria ne tik savo trukme, bet ir formatu. Patekusieji į varžybas tam, kad pasiektų etapo pergalę turi viską pradėti nuo pradžių ir tik jau po naujos kvalifikacijos išskirstomi į ketvirtfinalio pogrupius, kuriuose suformuojami lygaus pajėgumo važiavimai. Po ketvirtfinalių į pusfinalį patenka 16-ka geriausius rezultatus parodžiusių dalyvių, o iš jų tik 8-iems atsiveria galimybė keliauti į finalinius važiavimus, kurie, tiesa, taip pat vyksta kiek kitaip. Dviejų finalinių važiavimų metu pilotų starto pozicijos keičiasi pagal jų iškovotas vietas pusfinaliuose. Iš pradžių įprastu formatu, o po to greičiausiems startuojant iš paskutinių starto vietų. Tokiu būdu pilotai turi galimybę parodyti savo sugebėjimus siekti pergalės startuojant iš įvairių pozicijų. Po finalo seka daugiausiai jėgų reikalaujantis superfinalas, kurio metu norint laimėti reikia pirmam įveikti 30 trasos ratų.

Po viso šio turnyro išbandymo pirmasis startavo jau vieno iš „Kartlande“ vykusio turnyro „NP Kartwars“ nugalėtojas Karolis Kliaudaitis. Kaip pats Karolis sakė interviu metu: „Džiaugiuosi pergale. Iš tiesų buvo sunku, nes varžytis teko ne vieną kartą, o ir varžybose dalyvavę auto sporto profesionalai nebuvo linkę pasiduoti susirinkusiems mėgėjams. Tad, kiekvieno vis kitokios sudėties važiavimo metu teko iš naujo kurti važiavimo strategiją, kad atvažiuoti pirmam.“ Ir iš tiesų, turnyre sudalyvavo ir ne vienas auto sporto vilkas. Per plauką likęs nuo finalo jau nuo 2000m. automobilių sporte esantis Ignas Palaima, į finalą iškopęs kartingo sporto žvaigždė – Darius Maciulevičius, „Juta Racing“ komandos narys Andrius Gelžinis, bei ne vieno kartingo čempionato nugalėtojas Paulius Paškevičius. Svarbu paminėti ir apie vienintelę turnyro dalyvę – Kristiną Barauskaitę, kuri ne tik parodė savo charakterį prieš vaikinus, bet ir ne vieną jų paliko už finalo ribos. Taip, ši mergina pateko į 8-ių finalininkų tarpą. Dar vienu vakaro vinimi tapo ir „Kartlando mokyklėlės“ mokinio Jokūbo Mackevičiaus debiutas – šiam jaunuoliui visai nedaug pritrūko iki finalinio 8-eto. Šis sėkmingas startas parodė, kad treniruočių pagalba net auto sporto profesionalams užduotis užlipti ant nugalėtojų podiumo nebus lengva.

„Džiaugiuosi pergale. Iš tiesų buvo sunku, nes varžytis teko ne vieną kartą, o ir varžybose dalyvavę auto sporto profesionalai nebuvo linkę pasiduoti susirinkusiems mėgėjams. Tad, kiekvieno vis kitokios sudėties važiavimo metu teko iš naujo kurti važiavimo strategiją, kad atvažiuoti pirmam.“[/testimonial] [/testimonials]

Tad, po pirmojo šviežiai startavusio turnyro etapo nugalėtojais buvo skelbiami Karolis Kliaudaitis iškovojęs pirmąją vietą, Edvardas Grabliauskas – antrąją, trečioji atiteko Pauliui Paškevičiui. Kol kas pagrindinio turnyro prizo organizatoriai neatskleidė, tačiau paminėjo, turnyro nugalėtojas gaus itin vertingą prizą. Kadangi, tai buvo tik pirmasis iš šešių turnyro etapų, iškopti į turnyrinės lentelės viršūnę šansų dar labai daug net ir dar nedalyvavusiems pilotams.

Video reportažas iš pirmojo etapo: