Ankstyvą ketvirtadienio vakarą vidaus patalpų kartodrome „Kartlandas“ startavo jau trečiasisKartlandas Open Cup“ turnyro etapas. Po to, kai organizatoriai atskleidė paslaptį kokį prizą iškovos turnyro nugalėtojas, nepavyko išvengti net susidūrimų tarp pilotų. O kovoti tikrai buvo dėl ko. Turnyro nugalėtojas iškovos teisę kartu su „Kartlandas-Artas racing“ komanda dalyvauti 24-ių valandų trukmės varžybose, bene, geriausiame Europos ir pasaulio kartodrome „Ralfo Schumacherio kartingų centre“, Bispingene, Vokietijoje. Tad, nors ir šį kartą nedalyvavęs, varžybų nepraleido ir vienas žinomiausių Lietuvos žiedininkų Ignas Gelžinis.

Galima manyti, kad įspūdingas prizas paskatino ne vieną varžybų pilotą pergalvoti vairavimo strategiją – kvalifikacijos važiavimai, kaip niekad buvo tvarkingi, be incidentų, o konkuruojančių pilotų greičiausių ratų laikai skyrėsi tik tūkstantosiomis. Pagal kvalifikacijos laikus sudėliotuose pusfinaliuose geriausias pozicijas užsiėmė vienais iš varžybų favoritais laikomi Martynas Bisikirskas, Karolis Kliaudaitis, Darius Macas ir vis geresnius rezultatus rodantis Darius Nikolaičiukas.

Pirmojo pusfinalio metu sklandžiai suvažiavę pilotai nepateikė per daug staigmenų. Iš pirmųjų 4 pozicijų startavę Martynas Bisikirskas, Darius Macas, Vytis Sidabras ir Tomas Aliukevičius peržengė finalo ribą. Tačiau antrasis pusfinalis tuo pasižymėti negalėjo. Štai Darius Nikolaičiukas pusfinalio metu net du kartus buvo  įspraustas į padangas. Tai jam kainavo vietą finale. Nuo finalo buvo atskirtas ir vienu realiausių pretendentų į turnyro pirmąją vietą laikytas Karolis Kliaudaitis. Netikslus įvažiavimas į posūkį, stabdant vėliau nei įprastai, privertė kartingą slysti pasikeitusios trasos dangos srityje. Tai Karolį iš pirmos startinės pozicijos nubloškė į paskutinę pusfinalio vietą. Šios minėtos favoritų klaidos padėjo Viliui Karaliui, Lukui Stanevičiui, Jonui Šiaudikiui ir Mantui Kudirkai užpildyti likusias 4 vietas finaliniuose važiavimuose.

Finalinių važiavimų metu dalyviai iš tiesų įnirtingai varžėsi trasoje. Dviejų mažųjų finalų važiavimuose pelnytos pozicijos ir taškai nulėmė, kam atiteks top pozicijos superfinale. Verta priminti, kad finalų metu pirmiausia startuojama nuo pirmosios pozicijos, o vėliau nuo paskutiniosios, tad pilotai turi parodyti visus savo sugebėjimus startuojant  iš pirmųjų pozicijų ir nuo galo. Nors, kaip ir pats Martynas teigė, kad finišuoti pirmam reikėjo įdėti labai daug pastangų, tačiau abiejų finalų metu, tiek iš pirmosios tiek iš aštuntosios pozicijos startavus finišuoti pirmam, pavyko. Martyno Bisikirsko užnugaryje superfinale startavo Lukas Stanevičius, mažuosiuose finaluose iškovojęs 4 ir 3 vietas. Kiek mažiau pasisekė Darui Macui – jam atiteko 3-ioji starto pozicija.

Kai taškai buvo susumuoti sekė visas varžybas karūnuojantis 30-ties ratų superfinalas – kuriame pergalę laimi dalyvis atvažiavęs pirmas. Tad, visas jėgas sukaupę pilotai, persvarstę kaip ir kuriame rate geriausia būtų įveikti „Joker‘į“ pradėjo paskutinę vakaro kovą. Visgi, ir čia neišvengta jau minėtų dalyvių kontaktų ir agresyvaus vairavimo. Labiausiai tuo pasižymėjo visiems žinomas Darius Macas.

Daugiau ar mažiau sklandus turnyro 3-iasis etapas baigėsi, o ant podiumo pakviesti – visų varžybų metu užtikrintai skynęsis kelią link pergalės Martynas Bisikirskas, iškovojęs pirmąją vietą, antrąją vietą pelnęs, varžybų metu išlikęs ramus – Lukas Stanevičius ir aršiausiu konkurentu minimas  – Darius Macas, pelnęs trečiąją vietą. Šie pilotai turi, bene, didžiausius šansus laimėti pagrindinį turnyro prizą – bilietą į 24-ių valandų „Ralfo Shumecherio kartingų centre“, Vokietijoje,  organizuojamas kartingų varžybas.

Tai buvo trečiasis etapas, tačiau iki finalo dar likę 3 etapai neatima vilčių laimėti turnyrą net ir nedalyvavusiems ar praleidusiems vienerias varžybas pilotams. Vienas iš etapų bus neįskaitinis. Na, o ketvirtasis „Kartlandas Open Cup“ etapas vyks birželio 4-ą dieną, 19 val. aukščiausiai Lietuvoje įsikūrusiame vidaus patalpų kartodrome „Kartlandas“ .

Etapo rezultatus galite peržiūrėti paspaudę ČIA.
Bendrą turnyrine lentelę peržiūrėti galite paspaudę ČIA.