Pilna trasa profesionalių kartingistų ir mėgėjų kartodrome Kartlandas jau ne naujiena. Pirmą kartą su tokiomis varžybomis startavome dar 2014 metų rudenį NP KartWars metu. Šį kartą metę sau iššūkį nepabūgome eksperimentuoti ir pasiūlyti kiek kitokį, nei mums įprasta matyti, varžybų formatą kartingų mėgėjams – į trasą perkėlėme garsiųjų Le Mano ilgų distancijų lenktynių formatą, paskatindami profesionalus ir mėgėjus išmėginti savo ištvermę, bei parodyti, kaip jie sugeba strateguoti trasoje ir dirbti kartu komandoje. Taip – “Le KARTLAND 66′ endurance race” turnyre varžomasi komandomis, tad, kiekvienas individualistas turi ne tik rodyti savo geriausius laikus, bet ir išmokti mąstyti plačiau, bei dirbti komandoje dviese ar tryse.

Varžybų metu kiekviena komanda kvalifikaciniame važiavime nusistato savo komandos bendrą laiką ir susumavus laikus patenka į greitesniųjų arba lėtesniųjų komandų varžybinį etapą, kuriame turi įveikti 66 minutes važiavimo kartingu,  atitinkamais laiko tarpais besikeičiant su savo komandos draugu/-ais. Svarbu paminėti, kad varžybos sustyguotos taisyklių regulamino, tad jų laikytis labai svarbu ir kuo geriau besilaiko komanda taisyklių, tuo didesnė tikimybė jai iškopti į turnyrinės lentelės viršūnę. Tad, iššūkis ne tik varžybų dalyviams, bet ir teisėjams, kurie turi užtikrinti, kad taisyklių būtų laikomasi, o baudos būtų atliktos laiku. Tai, ko gero, viena iš emocionaliausių varžybų dalių, kuri uždega ne vieną pilotą.

Pirmasis “Le Kartland 66‘ endurance race” turnyro etapas vykęs vasario 12 dieną startavo su trenksmu. Sėkmingas startas tik dar labiau sužadino dalyvių ir žiūrovų smalsumą bei perkėlė emocijas į kartodromo Kaune patalpas. Intriga, kam teks geriausios starto pozicijos po kvalifikacijos, kas pirmasis įšoks į savo kartingą bėgimo metu ar startas bus švarus ir kaip keisis lyderių pozicijos žiūrovus ir konkurentus pritraukė prie vitrinų ir dėmesį išlaikė iki pat varžybų pabaigos. Emocijos tvyrojusios priimamajame ir trasoje tiesiog nenusakomos žodžiais! O ir komandų norėjusių dalyvauti antrajame varžybų etape gausa rodo, kad „pirmasis blynas“ neprisvilo.  Norėjusių dalyvauti komandų buvo kur kas daugiau nei fiziškai galėjome paleisti, tad sėkmė gauti bilietą į varžybų antrąjį etapą atiteko pirmosioms 24 komandoms. Pirmojo etapo nuotraukos:

Varžybos stebino ne tik komandų gausa, bet ir jų sudėtimi, pradedant mėgėjais ir baigiant autosporto profesionalais. Vienas tokių Ignas Gelžinis – vienas iš geriausių Lietuvos „žiedininkų“, šiemet nugalėjęs 1000 km lenktynėse bei užėmęs antrą vietą Vidurio Europos „Porsche Carrera Cup“ varžybų serijoje. Jis taip pat yra 2014-ųjų Greičiausias GAZAS.LT lenktynininkas.” Ignas antrajame varžybų etape pasirodė su savo broliu Andriumi ir Karoliu Kliaudaičiu, kartu pasivadinę “Tėvo parankiniais”. Ir nors jų komandą neužlipo ant pakylos, tačiau parodė itin gerus rezultatus.

Turnyras iš ties nenuspėjamas, nes kiekvienas iš 5-ių jį sudarančių etapų gali nustebinti savo rezultatais ir kardinaliai pakoreguoti bendrą turnyrinę lentelę. Tai parodė ir pirmųjų dviejų etapų rezultatai, kurių metu apdovanotos buvo skirtingos komandos. Pirmojo etapo pergalės laurais džiaugėsi „PaskeRacing“, su profesionalu kartingistu Pauliumi Paškevičiumi priešakyje,  „Invisible TM“ ir „Tie kurie nieko nesveria“ komandos. Tuo tarpu antrojo etapo rezultatai ant pakylos pakvietė visiškai kitas komandas: „Become One“, „NŽ Team“ ir „Greičio Projektai“.  Neapdovanotos neliko ir lėtesniojo pogrupio pirmojo trejetuko komandos. Balų skyrimo lentelėje jos gavo bonus taškus, o visos prizinės komandos apdovanotos gausiais rėmėjų prizais. Antrojo etapo nuotraukos:

Siekti geriausio rezultato skatina ne tik noras tapti pirmaisiais, bet ir vertingas prizas – visa diena treniruočių su profesionalia kartingų sporto komanda – PaskeRacing, kurį įsteigė kartodromas Kaune – Kartlandas ir PaskeRacing.

Tad, su tokiomis emocijomis ir teigiamais atsiliepimais jau dabar pradedame ruoštis 3-čiajam varžybų etapui, kuris tikime ne mažiau bus intriguojantis ir žadantis įnirtingas kovas kartingų trasoje, siekiant geriausio rezultato. Gazą spausime kovo 26d.