Le Kartland 199 Naktį iš balandžio 20-os į 21-ąją finišavo 2017-2018 metų naktinių „Le Kartland‘199“ lenktynių turnyras. Vilniuje įsikūrusiame kartodrome „Kartlandas“ paskutinėms ir itin reikšmingoms daugumai dalyvių lenktynėms susirinko pilnas komandų sąstatas. Po 199 minutes trukusių lenktynių paaiškėjo ne tik etapo, bet ir viso sezono lyderiai, kurie apdovanojimus atsiims gegužės 4 dieną, Volfas Engelman studijoje rengiamo 4-ojo kartodromų „Kartlandas“ gimtadienio metu.

Dar rudenį prasidėjęs naktinių lenktynių maratonas įtraukė net 22 komandos, taip užtikrindamas kiekvieno etapo metu pilnas startines rikiuotes (etape galėjo dalyvauti tik 16 komandų). Komandos po kiekvieno etapo buvo traukiamos į bendrą turnyrinę įskaitą ir kaupdavo savo taškus, taip konkuruodamos su kitomis. Kitaip, nei ankstesnėse šio formato lenktynėse Kartlande, kuomet lyderių trejetukas ar bent penketukas būdavo aiškus jau po pirmųjų etapų, šį kartą užtikrintais jaustis negalėjo nei viena komanda. Ilgą laiką lyderio pozicijos neužleidusi „Lenktynių linijos“ komanda, po vieno ne itin sėkmingo etapo krito iš pirmosios pozicijos, savo vietą užleidusi įsivažiavusiai „Palaima racing“ komandai. Visgi, likusios pozicijos žemiau 2 vietos vis keitėsi, o po penktojo etapo  vien į trečią poziciją sėkmės atveju galėjo pretenduoti kone pusė turnyro komandų. Todėl finaliniame etape kiekviena – net ir menkiausia klaida reiškė labai daug.

Jaudulys ir susikaupimas 6-ajame etape jautėsi nuo pirmųjų akimirkų. Komandos turėjo pasirinkti tinkamiausias strategijas ir šį kartą nepalikti vietos improvizacijoms. Vis tik to išvengti buvo sunku. Ir nors kvalifikacijoje vienoms komandos sekėsi geriau, lenktynių metu kai kurios iš jų susidūrė su keblumais. Po kvalifikacijos aukščiausias startines pozicijas “Le Mans” bėgimui užsitikrino „Palaima racing“ (25,672.), „Simple Stupid“ (25,895s.) ir „InSolitus Racing – #WhyNot” (25.928s.) komandos. Tiesa, ištvermės reikalaujančiose lenktynėse tai buvo tik maža pergalė, kurią dar reikėjo apsiginti. Ir iš ties, lenktynių startas nebuvo itin sėkmingas „InSolitus Racing – #WhyNot” komandai, nes kartas įšokus į jį taip ir nepajudėjo, privertęs startavusį pilotą beveik visą ratą laukti kol galės įsilieti į pilnu tempu pajudėjusių komandų rikiuotę. Kiekviena tokia smulkmena lėmė vis didesnį atsilikimą nuo pirmaujančių komandų, kurios visų lenktynių metu ne kartą keitėsi rezultatus fiksavusios sistemos ekranuose.

Galima teigti, kad sėkmė šiame etape lydėjo būtent tas komandas, kurios laikėsi užtikrintos strategijos ir ramiai sekė savo komandos rezultatus. Išskirtine ramybe galėjo pasižymėti „Simple Stupid“ komanda, kurie įprastai emocingai reaguodami į komandą lydinčias klaidas, šį kartą nepaliko vietos precedentams. Nė vienos Stop&Go baudos, tolygus važiavimas ir susikalbėjimas tapo šios komandos sėkmės garantu ir tiesioginiu keliu į 1-ąją etapo vietą, kuriai šį pergalė reiškė ir iškovotą vietą lyderių trejetuke bendroje turnyro lentelėje. Šalia jų etapo prizines vietas užėmė ir „Palaima Racing“ (2 vieta) bei „Lenktynių linija“ (3 vieta) komandos.

Kartlandas 2Po 6 etapų susumavus rezultatus paaiškėjo didžioji intriga, kam atiteko aukščiausios sezono pozicijos. 1 vietą užėmė „Palaima racing“ komanda (M. Bisikirskas, I. Palaima, L. Stanevičius) surinkusi 277 taškus ir ženkliai atitrūkusi nuo kitų. Tai jau antroji iš eilės šios komandos pergalė naktinių „Le Kartland“ lenktynių turnyruose. 2 vietą užėmė – „Lenktynių linija“ (M. Tankevičius ir S. Tankevičius) su 265 taškų bagažu. 3-čią vietą išsikovojo „Simple Stupid“ (A. Gliožeris, K. Žala, D. Butvila) su 244 taškais ir vos 6 taškų persvara nuo 4 vietoje likusios JGN (N. Jurevičius, J. Adomavičius, G. Barštys) komandos. Likusios už trejetuko ribos komandos viena nuo kitos skyrėsi vos keleto taškų skirtumu, kas puikiai iliustruoja turnyro dinamiką ir lygiavertę konkurenciją iki pat finišo. Pilną turnyro lentelę rasite čia – „REZULTATAI“.

Lenktynių sezoną kartodromai „Kartlandas“ uždarys 4-ojo savo gimtadienio metu Kaune, įsikūrusioje Volfas Engelman studijoje, kurios metu apdovanos kiekvieną komandą ir  lyderius turnyro partnerių: Dynamit, Auto Moto parkas, OroBalionu.lt, Pyrmolita, Ieva Gym, GreenPrints dovanomis.

Kaip viskas atrodė finalinio etapo metu galite pamatyti trumpame lenktynių video: