Tam, kad laimėtų varžybas kiekvienas jų dalyvis ne tik aršiai varžosi trasoje, bet neretai ir skiria daug dėmesio pasiruošimui iki jų – treniruotėms, varžovų stebėsenai, trasos analizavimui. Kadangi, varžybų sezonas uždarų patalų kartodrome „Kartlandas“ jau įsibėgėjo, komanda „Kartlandas United“ duoda 5 patarimus, kaip sėkmingai sudalyvauti varžybose ir į ką reikėtų labiausiai atkreipti dėmesį.

#1 patarimas

„Labai svarbu stebėti ir analizuoti savo varžovus. Stebėkite juos tiek treniruočių, tiek ir varžybų metu. Turite išmokti kaip startuoja kiekvienas iš varžybų dalyvių, kada ir kaip daro lenkimus ir t.t.“. Žinoma, pirmųjų varžybų metu dar bus sunku prognozuoti savo varžovų veiksmus – taktiką. Tačiau su kiekvienomis varžybomis pamažu darysis aišku, kokių veiksmų vienomis ar kitomis situacijomis yra linkę imtis pilotai. Tereikia šiek tiek skirti dėmesio ne tik per varžybas, bet ir treniruočių metu juos stebint tiek trasoje, tiek ir iš šalies. 

#2 patarimas

„Instruktažas prieš varžybas arba vadinamasis „briefingas“ – viena svarbiausių varžybų dalių. Klausydamiesi „briefingo“ jūs turite būti itin atidūs, nes jo metu yra akcentuojami svarbiausi varžybų akcentai. „Briefingo“ metu jums bus parodyta „Joker“ zonos vieta, bus pasakyta, kiek kartų ją reikės įveikti, už ką ir kokios baudos bus skiriamos, kurioje vietoje bus starto vieta, šviesoforo vieta ir t.t.“ Paskutiniųjų varžybų metu teisėjai teikė išvadą, kad ¾ visų baudų sudarė būtent „JOKER“ zonos nepravažiavimas laiku arba neteisingas važiavimas pro ją. Tai, dažniausiai būna ne vieną poziciją lemianti klaida arba pergalę galinti atnešti galimybė, kuria reikia teisingai ir laiku pasinaudoti. Deja, neretai varžybų dalyviai į tai pažiūri aplaidžiai, ko pasekmė – nusižengimas elementarioms varžybų taisyklėms. Neretai dar sakoma, kad varžybas laimi ne greičiausias, o tas, kuris geriausiai išmano jų taisykles. Tad „briefingas“ yra vienas iš žingsnelių einant sėkmės link.

#3 patarimas

„Pasiruoškite startui. Sėkmingam startavimui Jūs turite turėti 3-4 scenarijus kaip viskas gali pakrypti ir ką jūs darysite. Tinkamam scenarijui pasirinkti jūs turėsite vos 1-2s., tad tinkamai viską apgalvokite.“ Improvizacijos varžybų metu – ne pats tinkamiausias veiksmas. Visuomet būkite pasiruošę keletą alternatyvių žingsnių, kurių imsitės vienu ar kitu atveju. Pavykus sėkmingai startuoti bei gerai viską apgalvojus, galite jau iškart po starto atsikovoti reikalingas pozicijas, tad čia reikės didžiausio jūsų susitelkimo. Kaip buvo sakęs vienas iš buvusių mokyklėlės mokinių – Nojus Jurevičius: „Man sunkiausia varžybų dalis yra startas. Nuo (ne)sėkmingo starto gali būti nulemta visa varžybų baigtis“.

#4 patarimas

„Susikurkite strategiją, kuria vadovausitės važiavimo metu. Ši strategija turi remtis Jūsų atlikta stebėjimo analize (patarimas Nr.1). Turite nuspręsti, kada yra tinkamas metas lenkti tam tikrus varžovus bei įvažiuoti į JOKER zonas.“ Kūrybingumas visuomet sveikintinas – bet jei siekiate pergalės, verčiau susiplanuokite veiksmus: kuriame rate įveiksite JOKER zoną, kada bus tinkamiausias metas lenkti kitus. Žinoma, varžybos nėra suplanuotos ir kaip pakryps jų eiga priklauso ne tik nuo jūsų, bet ir nuo kitų dalyvių, tad būkite pasiruošę greitai prisitaikyti ir strateguoti jau važiavimo metu. Galvokite žingsniu į priekį.

#5 patarimas

„Visuomet kovokite iki galo. Net jei pradžioje turėjote sunkumų ir likote paskutinis, bet kuriuo metu pirmaujantis varžovas gali padaryti klaidą, taip pat išlieka technikos gedimo tikimybė. Tokiu atveju, Jūs galite išsiveržti į priekį.“ Kuo baigsis varžybos iš anksto nuspėti visuomet sunku. Galima daryti tam tikras prielaidas, tačiau praktika rodo, kad net ir geriausiems pilotams visko nutinka. Viena menka klaida ir pirmavęs kartingo pilotas gali prarasti pozicijas, kurių dėka jums bus sudaryta galimybė pakilti pozicija aukščiau. Tad, atkaklumas, net ir iš pažiūros beviltiškoje situacijoje, šiame sporte yra primygtinas siekiant pergalės.

Kaip ir minėjome pradžioje – pasirengimas varžybos yra viena iš sėkmingo finišo sąlygų. Tad, tinkamai susidėliojus strategiją ir įvertinus esamą ir potencialią situacijas, bei priėmus teisingus sprendimus, finišo siekti gali būti kur kas lengviau. Šie 5Kartlandas United“ patarimai gali būti vienu iš žingsnių, kurie gali pasitarnauti varžybų metu.