Le Kartland 199. 4 etapasPaskutinį žiemos savaitgalį kartingo mėgėjai susitiko neeilinėse kartingo varžybose sostinėje įsikūrusiame „Kartlandas Vilnius“ kartodrome. „Naktinėse Le Kartland‘199 lenktynėse“ noro dalyvauti nesustabdė net stiprus šaltis ir vėlus metas.

Jau ketvirtą kartą šį sezoną 199 minutes trunkančiose kartingo lenktynėse prie starto stojosi 16 komandų, tarp kurių tiek kartingo pramogos mėgėjai, tiek sporto profesionalai, tiek auganti kartingo sporto karta. Ir nors penktadienio vakarą paspaudė stiprus šaltis – tai startuoti nesutrukdė nė vienai komandai.

Kaip ir įprasta, varžybų startines pozicijas apsprendė kvalifikacijos rezultatai. Aukščiausias pozicijas po 15 minučių kvalifikacinio važiavimo užėmė dar dieną iki varžybų parengtoje trasoje besitreniravusios komandos. Geriausią laiką parodę „InSolitus racing – #WhyNot“ – trasą įveikę per 26.902s., „Slow&Calm“26.938s. ir „Palaima racing“ su 26.964s. trasos laiku. Tai buvo vienintelės komandos, kurios po kvalifikacijos sugebėjo peržengti 27 sekundžių trasos įveikimo ribą.

Kartingai KauneLenktynėse jau laukė kiek kitokia varžybinė kova – trasos įveikimo laikas jau buvo svarbus tik stabilumui išlaikyti – didžiausią reikšmę turėjo tinkamai pasirinkta varžybų strategija ir ištvermė. Visgi, komandos varžėsi ne tik naktį, bet ir spaudžiant stipriam šalčiui. Ir nors pirmąją lenktynių valandą buvo sunku prognozuoti lyderių trejetuką, tačiau kuo toliau, tuo labiau darėsi  aišku, kad šį kartą patirtis bus lemiamas koziris pergalei. Bene, visų varžybų metu iš aukščiausių pozicijų nesitraukė savo srities profesionalai – „Lenktynių linija“ (Martynas Tankevičius ir Simas Tankevičius“, kurie net ir pelnę 5 Stop&Go baudas už piloto nepasisvėrimą likus mažiau nei 40 minučių iki varžybų finišo sugebėjo be atsilikimo neprarasti užsiimtos pirmos pozicijos. Lygiai taip pat 5 Stop&Go baudas už nepasisvėrimą teisėjai skyrė “Simple Stupid” komandai, bei 10 Stop&Go „Šarūno komandai“, už du kartus iš eilės neatliktą svėrimosi procedūrą. Tiesa, vos dvi komandos šį kartą gan agresyviu pilotų važiavimu pasižymėjusiose varžybose sugebėjo išlaikyti stabilų važiavimą ir nepelnyti nei vienos nuobaudos. Tarp jų “InSolitus racing – #WhyNot” ir “Slow&Calm”. Burtų keliu “InSolitus racing – #WhyNot” komandai už tai atiteko lenktynių partnerio „Dynamit“ prizas.

Kartlandas KaunasPo beveik tris su pusę valandos trukusių lenktynių paaiškėjo 4-ojo etapo nugalėtojai:

1 vieta – „Lenktynių linija“ (M. Tankevičius, S. Tankevičius);

2 vieta – „Palaima Racing“ (I.Palaima, M. Bisikirskas, L.Stanevičius);

3 vieta – „Game of Karts“ (E.Miliauskas, Ž.Kranauskaitė, K.Smalskas).

Šioms komandoms atiteko rėmėjų „Auto moto parko“, „Dynamit“ ir „Tėvas racing“ įsteigti prizai. Taip pat nors ir dėl įsivėlusios klaidos už greičiausiai įveiktą trasos ratą prizą organizatoriai pakvietė atsiimti „Lenktynių linijos“ komandą, po pataisymo specialus „Auto moto parkas“ prizas atiteko greičiausio rato savininkams „InSolitus racing – #WhyNot” komandai (26.590s.).

5-asis etapas komandų lauks kovo 25 dieną, “Kartlandas Kaunas” kartodrome.

Pilną varžybų galeriją rasite – GALERIJA